• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Wózki idealne dla niemowląt

wozek dla niemowlaka dzieciecy wozki wielofunkcyjne

Czym powinny się cechować idealne wózki dla niemowląt? Jak wybrać idealny model dla wygody rodzica i maluszka? Na rynku jest dziś mnóstwo ciekawych rozwiązań, ale które
z nich są szczególnie przydatne i funkcjonalne? O jakich nowych technologiach warto wiedzieć? Pokazujemy, na jakie funkcje zwracać szczególną uwagę. Wybierz idealny sprzęt na spacer z małym dzieckiem.

Jaki wózek dla niemowlęcia?

Wybór dobrego wózka dla niemowlęcia nie jest łatwym zadaniem, bo obecnie jest dostępnych wiele opcji. Jedno jest pewne – zawsze warto wybierać sprawdzonego i doświadczonego producenta, który specjalizuje się w wytwarzaniu tego typu wyrobów dla najmłodszych.

Przykładem jest firma Dorjan, która oferuje nie tylko wysokiej klasy modele wózków, wraz
z wyposażeniem dodatkowym, ale również udziela gwarancji i feruje usługi serwisowe
w przypadku jakichkolwiek usterek mechanizmu.

Przede wszystkim, na wózku dla niemowlęcia nie warto oszczędzać. Pamiętaj o tym, że jest to sprzęt przynajmniej na kilka miesięcy codziennego użytkownika. Ma on zapewniać maksymalny komfort nie tylko maluszkowi, ale również tobie, bo to ty będziesz na co dzień poruszać się z wózkiem, zakupami i innymi przedmiotami, z którymi masz styczność każdego dnia.

Jakie funkcje są szczególnie przydatne?

Idealny wózek dla niemowlęcia powinien oferować jak najwięcej funkcji.

Jedną z bardziej przydatnych funkcjonalności jest możliwość regulacji siedzenia, od pozycji siedzącej, to leżącej. Najlepiej, jeśli ta regulacja jest trzystopniowa. Zbyt mała elastyczność pomiędzy poszczególnymi stopniami regulacji to niestety spora niewygoda. Dlatego warto zwracać na to uwagę.

Kolejna kwestia to bezpieczeństwo. Idealnie, jeśli wózek dla niemowlęcia jest wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również możliwość odchylenia na bok barierki bezpieczeństwa.

Budowa wózka dla niemowlęcia

W przypadku niemowlęcia, kluczowe będą takie kwestie jak amortyzacja oraz wygoda skrętu jazdy. Mały użytkownik wózka ma bowiem jak najmniej odczuwać wszelkie nierówności powierzchniowe – to gwarancja spokojnego i zdrowego snu nawet na spacerze.

Dlatego w wózkach szczególnie dobrze sprawdzi się na przykład system skrętnych kół przednich z możliwością blokady do jazdy na wprost, system amortyzacji przednich kół ASS (Anti Shock System) oraz system regulacji twardości zawieszenia HDA (Heavy Duty Absorption).

Nie bez znaczenia będzie również typ kółek – najlepiej, jeśli są one piankowe.

Doskonały komfort zapewnią ponadto obszyty ekoskórą podnóżek i barierka.

Dodatkowe wyposażenie

Trudno wyobrazić sobie dziś zakup wózka dla niemowlęcia bez jakichkolwiek elementów dodatkowych. W najbardziej rekomendowanych modelach wyposażenie dołączane jest już do wózka, choć niektóre produkty i tak trzeba dokupić na własną rękę.

Szczególnie sprawdzają się takie dodatki jak:

  • pokrowiec do spacerówki,
  • moskitiera,
  • folia przeciwdeszczowa,
  • dodatkowa osłonka przed wiatrem
  • zamykany kosz na zabawki.

Doskonale, jeśli okienko i moskitiera ulokowane są ponadto w tylnej części budy.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...