• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Dlaczego zbyt duże piersi mogą być problemem?

Kobieta zakrywająca biust

Żyjemy w czasach, w których kobiety poddają się licznym operacjom plastycznym. Wśród najczęściej wybieranych zabiegów można wymienić korekcję kształtu nosa, lifting twarzy i szyi bądź odsysanie tłuszczu. Coraz więcej osób decyduje się jednak na mniej popularne zabiegi, poprawiające komfort życia. Jednym z nich jest mammoplastyka, czyli redukcja piersi. Przekonaj się, dlaczego zbyt duży biust może stać się przyczyną problemów.

Choć trudno w to uwierzyć, duży rozmiar piersi może okazać się bardzo kłopotliwy. Obfity biust utrudnia codzienne funkcjonowanie, a szczególnie niektóre aktywności fizyczne czy uprawianie sportu, np. joggingu. Kobiety cierpiące na przerost piersi często skarżą się na uciążliwe bóle ramion, szyi oraz kręgosłupa. Zdarzają się również przypadki, że takie osoby doświadczają epizodów depresyjnych, powiązanych z kompleksami na punkcie własnego wyglądu. To z kolei może się również przekładać na próby odizolowania się od rodziny oraz przyjaciół.

Małe jest piękne, czyli dlaczego kobiety zmniejszają piersi?

„Małe jest piękne” – w tym stwierdzeniu jest dużo prawdy, choć wydawać by się mogło, że w odniesieniu do biustu jest zupełnie odwrotnie. Jednak warto mieć na uwadze nie tylko walory estetyczne, ale również czynniki zdrowotne, o których wspomniano wcześniej. W przypadku kobiet, które cierpią na gigantomastię, jedna pierś może osiągać wagę nawet do 3 kilogramów! Mięśnie klatki piersiowej są zbyt słabe, by utrzymać tak duży ciężar, co silnie obciąża kręgosłup. Jednak nie jest to jedyny powód, dla którego kobiety decydują się na mammoplastykę. Redukcja piersi pozwala ujędrnić i podnieść biust, a także poprawić ogólne proporcje sylwetki.

Jak przebiega zabieg zmniejszenia piersi?

Mammoplastyka, jak każdy zabieg, wymaga specjalnego przygotowania. Chirurg musi ustalić z pacjentką wiele kwestii związanych z remodelingiem biustu, co pozwoli dopasować poszczególne etapy operacji do jej oczekiwań.

Optymalnym momentem do wykonania operacji zmniejszenia biustu jest pierwszy tydzień po zakończeniu miesiączki. W tym czasie mamy do czynienia z mniejszym ukrwieniem gruczołów piersiowych, a także niższym poziomem hormonów. Jednak zanim przystąpimy do zabiegu, pacjentka powinna przejść szereg badań, w tym szczegółowe badania krwi, USG piersi, a także EKG oraz oznaczenie poziomu elektrolitów. Ze względu na znieczulenie podawane w czasie kuracji, trzeba mieć pewność, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia mammoplastyki. Po zabiegu monitorujemy stan pacjentki i podajemy leki przeciwbólowe – tłumaczy specjalista z Kliniki Chirurgii Plastycznej NawMedica.

Czy zabieg liftingu piersi jest bezpieczny?

Następnego dnia po wykonaniu operacji redukcji piersi zachodzi konieczność założenia specjalnego stanika, pozwalającego podtrzymać biust we właściwym ułożeniu. Chirurdzy podkreślają, jak ważne jest noszenie odpowiedniego biustonosza przez kolejne kilka tygodni. Jeśli chodzi o możliwe powikłania po liftingu biustu, zdarzają się one niezmiernie rzadko. Jeżeli jednak się pojawią, mogą obejmować przerost blizny bądź pojawienie się krwiaka pooperacyjnego. Ważne jest, by stosować się do zaleceń lekarza oraz ograniczyć aktywność fizyczną do niezbędnego minimum.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...