• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak zaprojektować przytulny salon?

salon z kominkiem

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu – to tu spotykamy się z innymi domownikami i wspólnie spędzamy czas, tutaj relaksujemy się w samotności w wolnych chwilach, tutaj również przyjmujemy gości. Dlatego też warto zadbać o to, by salon był miejscem w którym po prostu chce się przebywać. Jak to osiągnąć? Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać przy tworzeniu jego aranżacji.

Kominek jako serce salonu

Trudno wyobrazić sobie salon pozbawiony kominka – to właśnie on stanowi oś całego pomieszczenia, to wokół niego koncentruje się życie salonowe i to właśnie do niego dostosowana jest estetyka wnętrza. Kominek stanowi integralną część wyposażenia salonu, jego przebudowanie wymaga sporego nakładu pieniędzy i czasu, dlatego też powinniśmy zawczasu zdecydować, w jakim stylu powinien on być wykonany. Możliwości jest dużo, korzystając z dostępnych na rynku materiałów – przede wszystkim wkładów kominowych – możemy stworzyć w naszym salonie kominek w stylu nowoczesnego minimalizmu, jak i klasyczny, nawiązujący do wiejskiej architektury. Poza estetyką warto pomyśleć również o funkcjonalności kominka – wkłady wyposażone w płaszcz wodny lub system dystrybucji gorącego powietrza może być istotną częścią instalacji grzewczej w naszym domu. Szeroki wybór wkładów znajdziemy w ofercie firmy TanieKominy.pl.

Kolory

Nie od dziś wiadomo, że kolory mogą mieć duży wpływ na nasze samopoczucie – niektóre z nich sprzyjają koncentracji i pobudzają, w otoczeniu innych lepiej się relaksujemy i odpoczywamy. W salonie powinny dominować raczej te drugie – zaliczamy do nich między innymi lekkie odcienie szarości, beż, brązy, ciemną czerwień. Dotyczy to nie tylko kolorów ścian, ale również mebli. Zaleca się unikania łączenia ze sobą zbyt wielu kolorów, ponieważ prowadzi to do kolorystycznego chaosu i może wpłynąć na nasze samopoczucie podczas przebywania w salonie

Oświetlenie

W salonie zazwyczaj przebywamy w porze wieczornej, dlatego konieczne należy pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Nie powinno ono być zbyt mocne – w przeciwnym wypadku będzie przeszkadzać w odpoczynku. Dlatego poza głównym źródłem światła umieszczonym na suficie dobrze jest pomyśleć o kilku mniejszych, o mniejszej mocy i rozmieszczonych w strategicznych punktach pomieszczenia. W ten sposób nie tylko stworzymy przytulną atmosferę, ale również będziemy w stanie eksponować wybrane miejsca, np. regały z książkami lub zebrane w salonie ozdoby.

Meble

W przytulnym salonie chce się przebywać tylko wtedy, kiedy wyposażymy go w odpowiednie meble, a więc między innymi kanapy, sofy, fotele, stolik kawowy etc. Jak wspomnieliśmy życie salonu koncentruje się zazwyczaj wokół kominka salonowego, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest takie ustawienie mebli, byśmy mogli cieszyć się jego widokiem i generowanym w nim ciepłem.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...