• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Opakowania wysuwane jako obwoluta

opakowania wysuwane

Opakowania tekturowe cieszą się niesłabnącą popularnością w wielu branżach, stanowiąc niedrogi, efektowny i przyjazny dla środowiska sposób przechowywania towarów. Do zalet kartonu jako materiału na opakowania należy również łatwość jego obróbki i możliwość projektowania różnych form. Jednym z ciekawszych rodzajów pudełek tekturowych są opakowania wysuwane. Czym charakteryzuje się stosowana w nich obwoluta i kiedy warto się na nią zdecydować?

Właściwości i zalety opakowań wysuwanych

Opakowania wysuwane składają się z tekturowych elementów – właściwego pudełka oraz zakrywającej go specjalnej obwoluty. Taka konstrukcja przypominająca nieco budowę szuflady, choć bardziej skomplikowana od tradycyjnych kartonów składanych, ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wygodna w obsłudze, a do tego estetyczna. Tak zapakowany przedmiot nie zajmuje wiele miejsca i efektownie się prezentuje. Wyróżniamy przy tym różne sposoby nałożenia obwoluty – gotowe opakowanie może być wysuwane poziomo lub też pionowo. Sama obwoluta stanowi z jednej strony wzmocnienie całego pakunku i pozwala lepiej chronić jego zawartość, zapobiegając jej uszkodzeniu i wysunięciu się z opakowania, a z drugiej może posłużyć jako jego ozdoba i spełniać funkcję marketingową. Powierzchnia obwoluty doskonale nadaje się bowiem do umieszczenia ozdobnego nadruku, który może zawierać ważne informacje, np. nazwę firmy, logo marki czy slogan reklamowy. Dzięki temu opakowanie wysuwane można łatwo spersonalizować i wykorzystać do promowania produktów.

Zastosowania opakowań wysuwanych

Jak sama nazwa wskazuje, wysuwane opakowania kartonowe otwiera się poprzez wysunięcie pudełeczka ze specjalnej obwoluty.

Ten prosty, ale wygodny i efektowny mechanizm znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. – Mówi przedstawiciel firmy WOK Wytwórnia Opakowań Kartonowych z siedzibą w Wolsztynie. –  Najprostszym tego przykładem mogą być tradycyjne pudełka na zapałki, jednak to nie wyczerpuje możliwości wykorzystania opakowań wysuwanych. Obwoluta, która jak wspomniano, doskonale nadaje się do promowania marki czy produktu, stanowi ważny element reklamy produktów w wielu branżach.

Dotyczy to w szczególności artykułów o eleganckim czy wręcz ekskluzywnym charakterze, które ze względu na swoją wysoką wartość i delikatną konstrukcję wymagają szczególnej ochrony. Dlatego też opakowania wysuwane służą do przechowywania kolczyków, bransoletek i pozostałych akcesoriów biżuteryjnych, a także artykułów elektronicznych (np. telefonów), kosmetycznych i dekoracyjnych, zegarków, okularów oraz wielu innych produktów, które wyróżnia wysoka jakość i zazwyczaj też niewielki rozmiar.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...