• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Dlaczego tak ważny jest dobór właściwej zabawki do wieku dziecka?

zabawki dla dzieci

We wszystkich dobrych sklepach z zabawkami, zarówno tych stacjonarnych, jak i tych internetowych, znajduje się obecnie bardzo dużo różnego typu zabawek, których widok bardzo cieszy każde dziecko. Oprócz jednak tego, czy dana zabawka jest na pewno atrakcyjna dla dziecka, dokonując ich zakupu każdy rodzic powinien w pierwszej kolejności sprawdzić, czy jest ona także dobrze dobrana do wieku jej pociechy. W artykule dokładniej tłumaczymy, dlaczego dobór właściwej zabawki do wieku dziecka jest tak bardzo ważny oraz co decyduje o tym, że dana zabawka jest odpowiednia dla dziecka w danym wieku.

Dlaczego na zabawkach jest zaznaczone dla dzieci, w jakim wieku są one przeznaczone?

Wprowadzenie przepisu, według którego każdy producent zabawek ma obowiązek umieszczenia na oferowanym przez siebie produkcie informacji dotyczących wieku, od którego dziecko może się nią bawić ma na celu przede wszystkim zadbanie o jego bezpieczeństwo. Takie informacje są szczególnie ważne w przypadku zabawek dla niemowląt i maluszków, czyli dla takich dzieci, które nie skończyły jeszcze 3 lat.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z internetowego sklepu z zabawkami Kraina Zabawy: Informacje dotyczące sugerowanego wieku dziecka, dla jakiego dana zabawka jest przeznaczona jest ważna przede wszystkim w kontekście najmłodszych dzieci. Przed ukończeniem trzeciego roku życia u dziecka istnieje bowiem duże ryzyko zadławienia się małymi elementami zabawek. Wiek dziecka, od którego może się on daną zabawką bawić ma jednak również na celu wskazanie rodzicom, czy stopień zaawansowania danej zabawki jest dobrze dopasowany do możliwości malucha. Bardzo małe dziecko, które ma jeszcze problemy z komunikacją, nie powie nam, że dana zabawka jest dla niego zbyt skomplikowana lub po prostu go nie interesuje. Sugerując się oznaczeniem umieszczonym przez producenta możemy więc chociaż trochę zniwelować takie ryzyko.

Czym się charakteryzują zabawki dla niemowlaków i dla bardzo małych dzieci?

Zabawki przeznaczone dla najmłodszych dzieci mają za zadanie spełnienie ich potrzeby stosowania przyswajanych w danym momencie zmysłów i umiejętności. Dla mających około miesiąca niemowlaków przeznaczone są więc stymulujące ich wzrok i słuch kolorowe, wieszane nad łóżeczkiem karuzele, miękkie książeczki czy wygrywające ciche i spokojne melodyjki maskotki. Dla nieco starszych dzieci, czyli dla niemowląt w wieku od 2 do 4 miesięcy przeznaczone są zabawki, które pozwalają dziecku opanowywać umiejętność chwytania. W tym wieku dziecko poznaje faktury przedmiotów i uwielbia słuchać dźwięków. U dziecka w tym wieku można już zacząć stosować różnego typu zabawki edukacyjne, przede wszystkim maty edukacyjne, które dają dziecku możliwość lepszego poznania otaczającego je świata oraz nauczenia się nowych rzeczy.

Nieco starsze dzieci, czyli takie w wieku od 5 do 9 miesięcy zaczynają już nie tylko chwytać, ale też przekładać różne przedmioty. Chcą sprawdzać dzięki temu swoją siłę i konsekwencje rzucania lub turlania zabawek. Dobrym wyborem będzie więc kupienie dziecku dużych, drewnianych  kub miękkich klocków oraz różnej wielkości, miękkich piłek. Dla  dzieci, które ukończyły już 9 miesięcy wybór zabawek jest już znacznie większy. Takie dzieci już zaczynają się poruszać, najpierw raczkować a później chodzić. Zaczynają również pomału wypowiadać swoje pierwsze słowa. Dla takich dzieci od pewnego momentu dobrym wyborem będzie zakup np. zabawek interaktywnych, które będą wspierały u dziecka rozwój mowy, naukę kolorów, czy umiejętność liczenia.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...