• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Poddąbie i okolice. Atrakcje Pomorza warte zobaczenia

poddabie atrakcje wakacje pomorze noclegi

Nadbałtyckie urokliwe miejscowości, takie jak Poddąbie, to prawdziwa gratka dla tych, którzy poszukują aktywnego, a zarazem spokojnego wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody. Takie miejsca są wprost idealne dla rodzin, grup dzieci oraz par i seniorów. Co warto zobaczyć w Poddąbiu i okolicach? Na jakie zakątki i okoliczne atrakcje zwracać szczególną uwagę?

Co w samym Poddąbiu?

Poddąbie ulokowane jest na obszarze krajobrazu chronionego. Wokoło rozrastają się przepiękne dęby, buki i sosny, pośród których lawirują liczne gatunki ptaków. To miejsce ma swój urok podczas wszystkich sezonów – latem zachwyca typowo wakacyjnym bałtyckim klimatem, a jesienią eksploduje paletą rudości i brązów. Warto przyjechać tu więc na urlop niezależnie od aury za oknem. Jesienią można tu znaleźć ciekawe i licznie występujące grzyby.

W regionie znajduje się także malowniczy Słowiński Park Narodowy, który od dziesięcioleci zachwyca odwiedzających swoim wyjątkowym, nieco pierwotnym pięknem.

Urlop w Poddąbiu może być fantastycznie spędzonym czasem. Zdecydowanie najlepiej na zdrowie i samopoczucie wpływa spacer malowniczym brzegiem morza. Plaża jest tu czysta i mniej uczęszczana w porównaniu z tymi w innych wakacyjnych kurortach nad Bałtykiem, co przekłada się na ciszę i spokój podczas wędrówki.

Zaledwie 200 metrów leśnej ścieżki dzieli noclegowiczów od nadbałtyckiego wicherku
i zapachu jodu.
Niewątpliwym walorem piaszczystej i szerokiej plaży jest wysoki klif. Piasek jest tak delikatny i przyjemny w dotyku, że był nawet używany do… wypełniania klepsydr.

– Mało osób wie, że Poddąbie ma też swoją własną promenadę. Warto się nią przejść podczas pogodnego popołudnia. Deptak nosi nazwę „Promenada Słońca” i funkcjonuje od 2002 roku

– mówi pracownik Ośrodka Lazur.

Poddąbie ma też swoją ciekawą historię. Jeszcze w średniowieczu funkcjonowało jako mała osada rybacka, a status wsi, utrzymany do dziś, został jej nadany około roku 1772. Z biegiem czasu, rybacki charakter osady zaczął powoli się zmieniać na bardziej turystyczny.  Dlatego dominującym elementem zabudowy są tutaj domki letniskowe oraz pensjonaty i kwatery prywatne.

14 kilometrów dalej – Ustka

Zaledwie 14 kilometrów na południowy zachód można znaleźć Ustkę, a więc popularny kurort wakacyjny, do którego licznie przyjeżdżają wczasowicze spragnieni typowo urlopowych polskich atrakcji – gofrów, karuzeli, lokalnych artystów rysujących karykatury itd.

Z pewnością najbardziej znaną atrakcją Ustki jest promenada, prowadząca wzdłuż plaży i jeszcze dalej. Znajdują się tam liczne lokale gastronomiczne i usługowe, więc każdy może wybrać w tym miejscu coś dla siebie.

Ustka ma także swoje molo oraz charakterystyczną murowaną latarnię morską, które również warto odwiedzić choć raz podczas pobytu.

Tych, którzy poszukują nieco wytchnienia od tłumów spacerowiczów, z pewnością zachwycą zabytkowe zabudowania – klimatyczne kamieniczki i urokliwe domki rybackie, które można spotkać wzdłuż uliczek w starszej części Ustki.

Prawie 15 kilometrów od Poddąbia – Rowy

W pobliżu Poddąbia znajduje się jeszcze inny ośrodek turystyczny, mianowicie Rowy. Można tam dojechać, kierując się na północny wchód.

Rowy słyną przede wszystkim z malowniczej plaży i z rozwiniętej infrastruktury rekreacyjno-gastronomicznej. Latem jest tu natomiast jeszcze jedna atrakcja, czyli jezioro Gardno z fantastycznym puntem widokowym.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...