• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak i kiedy ubezpieczyć dziecko?

dziecko z parasolką

Każdemu rodzicowi zależy na bezpieczeństwie swojego dziecka. Stara się więc o nie dbać na co dzień i zaspokajać podstawowe potrzeby. Rodzic jednak nie zawsze może być w pobliżu, a dzieci stają się coraz bardziej niezależne, co naraża je na różne, niespodziewane wypadki. Co można zrobić, by choć częściowo uchronić je przed ich konsekwencjami?

Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

W Polsce istnieje obowiązek zgłoszenia dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego, które uprawnia do korzystania z opieki zdrowotnej działającej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Zapotrzebowanie na takie ubezpieczenie jeden z rodziców dziecka powinien zgłosić swojemu pracodawcy, bowiem to właśnie za pośrednictwem firmy wysyła się odpowiedni wniosek do ZUS-u. W wyjątkowych przypadkach dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego mogą zgłosić dziadkowie lub opiekunowie prawni.

Ubezpieczenie NNW

Oprócz ubezpieczenia obowiązkowego istnieje jeszcze szereg innych ubezpieczeń, którymi można objąć dzieci. Oferują je firmy ubezpieczeniowe. Zdecydowanie najpopularniejszym z nieobowiązkowych ubezpieczeń jest ubezpieczenie NNW, czyli w następstwie nieszczęśliwych wypadków. Ze względu na to, że o możliwości wykupienia tego rodzaju ubezpieczenia informują szkoły i przedszkola przy rozpoczęciu roku szkolnego, inaczej mówi się na nie ubezpieczenie szkolne, choć prawnie nic go nie wiąże z placówkami edukacyjnymi. Szkoły i inne placówki dydaktyczno-wychowawcze nie mogą pośredniczyć w wykupywaniu jakichkolwiek ubezpieczeń. Rodzicom pozostawia się wolną rękę w zakresie wyboru firmy ubezpieczeniowej i rodzaju polisy.

Kiedy zdecydować się na ubezpieczenie NNW?

Okazuje się, że choć najczęściej NNW wykupuje się we wrześniu, wcale nie jest to koniecznością. Kwestię tę wyjaśnia pracownik firmy Alpina Ubezpieczenia z Radomia:

Rekomenduje się, aby zachowywać ciągłość ubezpieczenia i odnawiać je regularnie co 12 miesięcy – tak, by dziecko było cały czas chronione. Najczęściej spotykane NNW obejmuje jedną płatność w ciągu roku, dlatego szkoły o tym przypominają każdego września. Jednak ubezpieczenie można tak naprawdę wykupić w dowolnym momencie, na przykład przed wyjazdem urlopowym w trakcie trwania ferii.

Gdzie wykupić ubezpieczenie NNW?

Przed dokonaniem wyboru najlepiej porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych i wybrać tę, która najbardziej odpowiada istniejącym potrzebom rodziny. Oferty nie tylko różnią się ceną, ale także kompleksowością. Można wybrać firmę ubezpieczeniową, w której któryś z członków rodziny już jest ubezpieczony. Możliwe jest wówczas wykupienie ubezpieczenia rodzinnego, które będzie obejmować wszystkich członków rodziny, w tym również dzieci, i chronić ich w razie gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Przed czym chroni ubezpieczenie NNW dla dziecka?

NNW, ze względu na okoliczności jego wykupywania, najczęściej kojarzy się z ubezpieczeniem przed wypadkami w szkole, jednak tak naprawdę to tylko jeden z jego aspektów. Zabezpieczenie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku obejmuje dziecko w każdym momencie trwania ubezpieczenia i w każdym miejscu – więc nie tylko w szkole, ale także w drodze do niej, w domu czy na wyjeździe wakacyjnym. Zdecydowana większość ofert ubezpieczeniowych uwzględnia także niespodziewane zapadnięcie na poważne choroby.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...