• Superkobieta jest taka jak Ty

  Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

 • Jesteśmy blisko kobiet

  Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Podstawowe zasady profesjonalnej koloryzacji włosów

profesjonalna koloryzacja wlosow

Wiele kobiet, chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze, decyduje się na samodzielną koloryzację włosów w domu. Oczywiście, nie jest to błąd, jednak aby przebiegła ona pomyślnie, należy trzymać się pewnych zasad. Każdy źle wykonany krok może nieść ze sobą nieprzyjemne skutki uboczne. Dlatego też warto zdać się na rady profesjonalnych fryzjerów, którzy są mistrzami swoim fachu.

Zanim zaczniesz koloryzację

Przed przystąpieniem do farbowania włosów, należy koniecznie zapoznać się z dołączoną do produktu ulotką, ponieważ nie każdy z nich stosuje się dokładnie tak samo. Ulotka ma zatem na celu poinformowanie o wymaganych proporcjach oraz sposobie przygotowania preparatu. Istotnym krokiem jest także przeprowadzenie testu na reakcję alergiczną.

Gdy daną farbę stosuje się pierwszy raz, należy nanieść jej niewielką ilość na suchą skórę, na przykład za uchem, około 48 godzin przed właściwym farbowaniem. Jeśli nie pojawią się żadne skutki uboczne, takie jak swędzenie lub zaczerwienienie, można przystąpić do koloryzacji

– informują profesjonaliści z salonu fryzjerskiego Corte Del Sole.

To, jak istotne jest czytanie ulotek dołączonych do produktu, uwidacznia się, gdy zastanawiamy się jak długo farba musi być nałożona na włosy. Preparatu nie należy bowiem zmywać zbyt wcześnie lub po upływie większej od zalecanej przez producenta ilości czasu. Kolejną ważną kwestią jest prawidłowe nałożenie farby na włosy. W tym przypadku należy przestrzegać kilku zaleceń profesjonalistów:

 • sprawdź, czy produkt nakłada się na suche czy mokre włosy,
 • jeśli farbujesz włosy po raz kolejny, nakładanie preparatu zacznij od odrostów. Po upływie ⅓ czasu, nałóż produkt na całej długości,
 • odpowiednio dobierz odcień farby do swoich włosów,
 • wybierz właściwe stężenie oxydantu,
 • zastosuj odpowiednie proporcje farby,
 • dokładnie wymieszaj preparat.

Warunkiem profesjonalnie przeprowadzonej koloryzacji jest przestrzeganie powyższych zasad. Dzięki nim włosy nie będą narażone na skutki uboczne niewłaściwego farbowania i zyskają piękny kolor i blask. Jeśli chodzi o mieszanie różnych odcieni farb dla stworzenia pożądanego koloru, przy braku doświadczenia lepiej zdać się na pomoc profesjonalnych salonów fryzjerskich.

Pielęgnacja włosów po farbowaniu

Istotna jest nie tylko właściwie przeprowadzona koloryzacja, ale także okres po jej wykonaniu. Włosy wymagają w tym czasie nieco więcej uwagi i zastosowania specjalnych preparatów pielęgnacyjnych. W tym celu warto zastosować, między innymi przeznaczony do mycia włosów po farbowaniu szampon, który zamyka łuskę włosa. Dzięki temu kolor się nie wypłukuje. Włosy należy również chronić przed szkodliwym działaniem promieni UV, które powodują blaknięcie koloru.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...