• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Budowa domu parterowego. Jak się do tego przygotować?

dom papierowy

Oczywiście temat dotyczy domu mieszkalnego. Postawione w tytule pytanie może niejednego z naszych czytelników wprawić w konsternację. Wydawać mogłoby się przecież, że przygotowania do budowy domu mieszkalnego będą zawsze takie same niezależnie od ilości jego kondygnacji. Musimy zatem zapewnić sobie finansowanie całej inwestycji, zakupić odpowiednią działkę i załatwić wszelkie niezbędne formalności w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

Dom parterowy domowi parterowemu nierówny

Dociekliwy czytelnik z pewnością jednak wydedukuje, że skoro taki, a nie inny temat tutaj podejmujemy, to mimo wszystko jest coś, co może sprawiać, że przygotowania do budowy domu parterowego nie muszą być zawsze takie same. O tym, że jest tak istotnie, dowiedzieliśmy się w firmie TS-KONCEPT z miejscowości Niemce niedaleko Lublina. Firma zajmuje się od wielu już lat między innymi kompleksową budową domów od podstaw wraz z wykańczaniem wnętrz, wykonywaniem przydomowych oczyszczalni ścieków oraz projektowaniem i urządzaniem architektury ogrodowej. Można się spodziewać, że specjaliści takiej firmy to osoby doświadczone i kompetentne, więc wiedzą, co mówią. Zwracają otóż oni uwagę na fakt, że ostatnia wersja Prawa Budowlanego obowiązująca na mocy Ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. w artykule 29 określa pewien typ parterowych domów mieszkalnych, które nie wymagają pozwolenia na budowę.

Domy mieszkalne, które nie wymagają zezwolenia na budowę

We wskazanym wyżej artykule domy mieszkalne, które nie wymagają pozwolenia na budowę wskazane są w punktach 1a i 2a. Nie będziemy w tym miejscu całości tych punktów cytowali, z ich najistotniejszej treści wynika, że obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę nie dotyczy budynków rekreacyjnych o powierzchni zabudowy nieprzekraczającej 35 m². Nie da się zaprzeczyć, że domek rekreacyjny jest także mimo wszystko obiektem mieszkalnym, co każe nam mieć nadzieję, iż niniejszy tekst może nieść ważne dla niektórych z naszych czytelników informacje.

Warto jednak wiedzieć, że nie na każdej działce można sobie postawić taki wypoczynkowy domek. Zanim rozkręcimy inwestycję, sprawdźmy więc wcześniej czy miejscowy plan zagospodarowania na nią pozwala, a jeśli takowy plan nie istnieje, to uzyskajmy decyzję o warunkach zabudowy.

Zgodnie z tym co wyżej napisaliśmy, do postawienia takiego domku wystarczy samo zgłoszenie o zamiarze jego budowy, jednakże ową inwestycję koniecznie musimy opisać jako „budynek rekreacji indywidualnej”, a nie „mieszkalny dom jednorodzinny”. Ten ostatni zawsze, bez względu na jego wielkość, wymaga pozwolenia budowlanego.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...