• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jezioro Czorsztyńskie dla rowerzystów. Szlaki polecane wielbicielom jednośladów

ścieżka rowerowa

Nowa ścieżka rowerowa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego została otwarta w 2019 roku. Na całej długości, mierzy mniej więcej 40 kilometrów. Pokonując trasę, zazwyczaj jedzie się blisko brzegu jeziora. Co sprawiło, że w przeciągu zaledwie roku to miejsce zdobyło uznanie tak wielu miłośników jednośladów? Czy w pobliżu znajdują się też inne, ciekawe atrakcje?

Przejażdżka dookoła Jeziora Czorsztyńskiego

Trasa nad jeziorem Czorsztyńskim nie jest zbyt długa i trudna. Można powiedzieć, że jest odpowiednia zarówno dla zaprawionych rowerzystów, jak i dzieci. Otacza zbiornik od prawie każdej strony, bo zarówno od północy, zachodu, jak i południa. Łączy też dwie miejscowości – Czorsztyn oraz Niedzicę. Obie są bardzo atrakcyjne turystycznie. Brakujący odcinek ścieżki łączy przeprawa promowa, łącząca Czorsztyn i Niedzicę.

Jadąc ścieżką rowerzyści korzystają oczywiście z wyłączonych z ruchu tras. W trakcie przejażdżki mogą spotykać jednak biegaczy, co sprawia, że raczej nie da się przyspieszyć tempa. Nawierzchnia w całości wykonana z asfaltu sprzyja jednak jeździe na każdym modelu jednośladu. Na tą trasę można wyjechać nawet szosówką.

Jeśli chodzi zaś o trudności na drodze, to te raczej nie występują. Trasa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego w większości jest całkowicie płaska, a ewentualne podjazdy są naprawdę krótkie. Osobom ze słabą kondycją trudność może sprawić jedynie okolica Falsztyna, gdzie trzeba pokonać sporą górkę.

Jak dojechać do Velo Czorsztyn?

Interesuje Cię przejażdżka po nowej, świeżo powstałej ścieżce? W takim razie najpierw musisz do niej dojechać. Jeśli masz samochód, zaparkujesz go tuż przy ścieżce. Wolisz skorzystać z pociągu? Najbliższy dworzec znajduje się w Nowym Targu, mniej więcej 16 kilometrów dalej.

Ci, którzy mieszkają stosunkowo blisko ścieżki, na przykład wczasowicze korzystający z oferty Ośrodka Czorsztyn Ski, nie muszą się przejmować  ewentualnym dojazdem. –  Powstaliśmy w 1999 roku. Już blisko 20 lat funkcjonujemy na rynku, cały czas wzbogacając swoje atrakcje turystyczne i rekreacyjne. Możemy pochwalić się wspaniałą wręcz lokalizacją, dzięki której kompleks jest oblegany zarówno zimą, jak i latem. Podczas ferii zimowych oferujemy osiem wyciągów narciarskich, dziewięć tras narciarskich oraz trzy regionalne karczmy. Latem proponujemy natomiast atrakcje w postaci wyciągu krzesełkowego, zjeżdżalni grawitacyjnej, bike parku czy ścieżki rowerowej dookoła Jeziora Czorsztyńskiego.

Zastanawiasz się czy warto skorzystać z nowej oferty tego regionu? Z pewnością. Tym bardziej, jeśli na wakacje zawsze zabierasz rower i starasz się pokonywać nim nieznane dotąd trasy.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...