• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Wybór ośrodka wczasowego nad morzem, a kryterium lokalizacji

Morze Bałtyckie

Podczas wyboru idealnego ośrodka wczasowego nad morzem warto uwzględnić kilka kryteriów. Jednym z nich jest lokalizacja – która powinna być na tyle atrakcyjna, by w razie niepogody inne niż plażowanie atrakcje były dostępne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na bliskość morza i plaży, a także wygodny dojazd z każdej części Polski.

Sprawdźmy więc, na co zwrócić uwagę wybierając lokalizację ośrodka wczasowego nad morzem!

Bliskość morza i plaży

To oczywiste, że kiedy wybieramy się nad morze liczymy na to, że ośrodek wypoczynkowy będzie znajdował się jak najbliżej morza i plaży. Najlepiej w odległości nie większej niż krótki spacer – tak, aby w sandałach lub klapkach, z dmuchanym kółkiem pod pachą można było szybko znaleźć się na piasku.

Nie wspominając o tym, że kąpielisko powinno być jak najwyższej jakości: duże oraz czyste. Gdzie takie znaleźć? Na przykład w Pobierowie, które może pochwalić się wielokrotnie nagradzanym 400-metrowym kąpieliskiem, które otrzymało certyfikat Błękitnej Flagi, świadczący o tym, że jest to miejsce spełniające normy w zakresie ochrony środowiska oraz czystości wody. Jednocześnie Pobierowo posiada inne zalety, które związane są z jego lokalizacją na mapie Polski.

Blisko natury

Nie zawsze podczas pobytu nad morzem mamy ochotę jedynie na leżenie na plaży. Dobrze, jeśli ośrodek wypoczynkowy znajduje się w lokalizacji, która oferuje bliskość natury: lasów, klifów i wydm. To idealne miejsca na spacery, w sam raz na naładowanie akumulatorów oraz pooddychanie świeżym powietrzem. W końcu nie po to wyrywamy się ze zgiełku miasta, by słyszeć warkot samochodów. Zdecydowanie lepszy i przyjemniejszy dla ucha będzie szum sosnowego lasu oraz fal rozbijających się o brzeg. Tak wyjątkowy klimat zapewni Grand Laola SPA, ośrodek wypoczynkowy znajdujący się zaledwie kilkaset metrów od plaży i sosnowego lasu.

Atrakcje dla małych i dużych

Nierzadko pogoda nad polskim morzem nie sprzyja opalaniu się i kąpielom. Dobrze jest zawczasu wybrać lokalizację, która oferuje nie tylko plażę. Jeśli w pobliżu znajduje się plac zabaw dla dzieci, strefa spa dla dorosłych, kręgielnia lub inne atrakcje – tym lepiej. W przypadku niesprzyjającej pogody lub po prostu chęci zrobienia czegoś innego niż leżenie na piasku można skorzystać z szerokiej oferty ośrodka wypoczynkowego. Lub wybrać się na wycieczkę do pobliskich atrakcji. W przypadku Pobierowa znajdziemy ich całkiem sporo: jest to m.in. latarnia morska, kamieniczki rybackie, muzeum rybołówstwa, stacja kolejki wąskotorowej oraz wesołe miasteczko w Niechorzu, rezerwat ptaków nad jeziorem Liwia Łuża, czy ruiny XV wiecznego kościoła w Trzęsaczu.

Łatwy dojazd z każdego miejsca

Równie ważne jest kryterium lokalizacji związane z łatwym dojazdem. Z centralnej lub południowej Polski nad morze jest stosunkowo daleko – jednak najważniejsze jest to, aby trasa była możliwe jak najszybsza i najwygodniejsza. Poznań od Pobierowa dzielą 274 km, nieco dalej jest z Wrocławia, bo 447 km. Z Warszawy to 548 km. Niewątpliwą zaletą jest jednak możliwość skorzystania częściowo z autostrad oraz dróg szybkiego ruchu, a także łatwy dojazd pociągiem lub autobusem. Z Pobierowa bezpośrednio dostaniemy się do Szczecina lub Poznania autobusem. Dojedziemy również do Kołobrzegu, skąd odjeżdżają bezpośrednie pociągi do Warszawy, Wrocławia i Poznania. Dzięki temu na wakacje nad morzem nie trzeba zabierać samochodu.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...