• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Pinsy i wpinki – stylowe ozdoby na koszulę czy torbę

kobieta z filiżanką

Każdy z nas lubi się wyróżniać – najczęściej ubiorem czy dodatkami. Sposobem na szybką odmianę bluzki czy torby mogą być pinsy i wpinki, czyli ozdoby wpinane bezpośrednio w materiał. Czy takie elementy będą pasowały do każdego rodzaju odzieży? Czy można traktować je jako stylowe podkreślenie nie tylko codziennego ubioru, ale też garderoby bardziej formalnej?

Trwałość i styl przypinek

Przypinki, które można nazywać także pinsami i wpinkami to drobne ozdoby wykonane najczęściej z metalu. To sprawia, że są niezwykle trwałe i tak naprawdę nie tracą swojej funkcjonalności nawet przez wiele lat użytkowania. Wykorzystany do produkcji surowiec sprawia też, że przypinki mogą przyjmować dowolne kształty i być wykańczane na różne sposoby, a nawet grawerowane na indywidualne zamówienie. Wpinki składają się z dwóch elementów – dekoracyjnego, umieszczonego na cienkiej szpilce, a także zatyczki, która przytrzymuje całość w wybranym miejscu, działając podobnie jak agrafka w tradycyjnej broszce. Te cechy sprawiają, że pinsy stają się dodatkami, które warto mieć w swoje garderobie!

Wpinki dostępne na rynku można śmiało określić wyjątkowo różnorodnymi ozdobami. Dlaczego? Ponieważ producenci takiej galanterii metalowej prześcigają się w wytwarzaniu nowych wzorów. Do tego należy pamiętać, że poza modnymi motywami i modelami przedstawiającymi zwierzątka, kwiaty czy krótkie hasła, przypinki mogą prezentować również symbole religijne i państwowe. Możliwość zamówienia pinsów według własnego wzoru pozwala ponadto produkować ozdoby z firmowym logo, przeznaczone na przykład dla personelu czy klientów danej firmy lub też elementy okazjonalne, jak tarcze pamiątkowe niedużych rozmiarów.

W jakim miejscu najlepiej przypinać wpinki?

Osoby, które dopiero próbują nadać wyjątkowy charakter swoim ubraniom, zastanawiają się, gdzie można wpiąć przypinkę, by najlepiej się prezentowała. Pojedyncze pinsy i wpinki warto umieszczać w widocznych miejscach ubrania. Może to być klapa od marynarki, przednia górna strona swetra czy bluzy, ale też brzeg kołnierzyka, co fantazyjnie podkreślić może indywidualny styl właściciela. Jeśli chcemy w ten sposób dodać ubraniu nieco charakteru, można pobawić się w łączenie dwóch lub trzech pinsów związanych ze sobą wzorem, lub z pozoru całkowicie odmiennych. Jeśli wpinka ma charakter reklamowy czy ideologiczny i przedstawia na przykład flagę narodową lub inny symbol zaleca się noszenie ich raczej pojedynczo, lub też w ramach jednej grupy tematycznej. Nie ma przy tym przeciwwskazań, by skorzystać z takiej ozdoby przy bardziej formalnym stroju, jak garsonka lub garnitur. Nie zapominajmy, ze przypinki można również zakładać na odzież wierzchnią – czyli płaszcze i kurtki.

Co zrobić, jeśli nie jesteśmy do końca przekonani o noszeniu wpinek w ubraniach? Wtedy warto rozważyć ozdabianie nimi torby czy plecaka. Pracownik firmy Krawgors w Ksawerowie sugeruje: Jeszcze kilkanaście lat temu przypinki najczęściej noszone były przez grupy fanowskie zespołów muzycznych czy też członków ugrupowań politycznych. Teraz gdy wzory są tak uniwersalne i neutralne, możliwość wykorzystania ich do indywidualnego ozdabiania jest niewyczerpana. Zwykła torebka czy plecak szkolny mogą dzięki kilku drobnym elementom zyskać drugie życie i ciekawy styl.

Pinsy, przypinki lub wpinki to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnej biżuterii. To modne, nowoczesne i bardzo uniwersalne dodatki, które mogą nosić osoby w każdym wieku i w wielu stylizacjach. Świetnie prezentują się przy tym na odzieży tak damskiej, jak i męskiej! Mogą być niezobowiązujące i zabawne lub, wręcz przeciwnie, wyrażać nasze poglądy w symboliczny sposób.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...