• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Przedszkole prywatne dla dziecka. Opłaty i wydatki

dzieci

Wybór przedszkola dla dziecka to jedna z najtrudniejszych decyzji życiowych. Czasami jest to pierwsza sytuacja, kiedy pociecha zostaje bez opieki rodziców. Warto zatem wybrać placówkę, do której dziecko będzie uczęszczać z przyjemnością, a także jego rozwój pozostanie w rękach doświadczonej kadry. Dużą popularnością cieszy się wybór prywatnych przedszkoli, których koszty zależą od wielu czynników. Zazwyczaj w niepublicznych placówkach obowiązuje opłata wpisowa, czesne, opłata za wyżywienie oraz zajęcia dodatkowe. Ile zapłacisz za prywatne przedszkole?

Ile kosztuje prywatne przedszkole?

Przede wszystkim opłaty będą zależeć od wielkości miasta. W większych zapłacimy więcej, natomiast na wsi ceny będą znacząco niższe. Zazwyczaj oscylują one w granicach 500 zł do 2000 zł plus koszty wyżywienia i ewentualnych zajęć dodatkowych. Ostatecznie jednak cennik ustala placówka i w takiej sytuacji warto zapoznać się z ofertą różnych miejsc. W przypadku przyjęcia do prywatnego przedszkola na początku należy uiścić opłatę wpisową, która wynosi mniej więcej 400-500 zł i zazwyczaj pokrywa część kosztów wyposażenia oraz ubezpieczenie od NW. W odniesieniu do czesnego niektóre przedszkola oferują możliwość doboru specjalnych karnetów. Dla rodziców, którzy nie potrzebują zostawiać dziecka na cały dzień w przedszkolu, dobrym rozwiązaniem jest wykupienie tzw. karnetu srebrnego. Koszt czesnego w ramach karnetu to 400 zł, a dziecko może przebywać w placówce do godziny 14:00. 

– Jak wyjaśnia nauczyciel z przedszkola Elfik w Sosnowcu. Jeśli maluch musi zostać w przedszkolu na cały dzień, lepszym rozwiązaniem jest wybór karnetu złotego. W tym przypadku dziecko może przebywać w placówce od poniedziałku do piątku od 6:30 do 18:00, a czesne wynosi 500 zł. Tego typu abonamenty obejmują szeroką ofertę zajęć, między innymi są to zajęcia taneczne, plastyczne i gimnastyczne, ale także takie, które mają na celu pogłębianie więzi z bliskimi, jak wspólne obchodzenie świąt i uroczystości. Co więcej, w ramach czesnego dziecko ma zapewnione profilaktyczne badania lekarskie, które co jakiś czas odbywają się na terenie przedszkola.

Jaki jest koszt wyżywienia?

Do czesnego oraz opłaty wpisowej dochodzą również wydatki na jedzenie dla dziecka. Zazwyczaj istnieje możliwość wyboru 2 lub 3 posiłków dziennie, a w przypadku karnetów wybór ten dostosowany jest do ich rodzaju. Ceny za jeden posiłek w ramach karnetów wynoszą od 9 zł do 11 zł, natomiast jedzenie nie jest limitowane i dziecko w każdej chwili może poprosić o dokładkę. W prywatnych przedszkolach istnieje także możliwość dopasowania jadłospisu zgodnie z zaleceniami rodziców, np. w przypadku alergii lub specjalnych diet dziecka. Ponadto, na stronie internetowej lub tablicy ogłoszeń rodzice mogą zapoznać się z menu na dany tydzień, a także poznać skład potraw.

Zajęcia dodatkowe w prywatnym przedszkolu

Jedną z ogromnych zalet prywatnych przedszkoli z pewnością pozostaje możliwość uczestnictwa w zajęciach dostosowanych zarówno do wieku, jak i zainteresowań dziecka. Placówki stwarzają możliwość udziału np. w logorytmice, czyli ćwiczeniach polegających na łączeniu rytmiki z terapią logopedyczną. Zajęcia oddziałują na sferę słuchową, słuchowo-ruchową oraz ruchową dziecka, dzięki czemu kształci się jego poczucie rytmu, a także wpływa to na rozwój intelektualny i społeczny. Tego typu zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych logopedów. Co więcej, uczestnictwo w zajęciach dodatkowych pozwala zadbać o rozwój ruchowy malucha. W prywatnych placówkach gimnastyka odbywa się w małych grupach, dzięki czemu nauczyciel obserwuje dziecko w trakcie zajęć i koryguje błędne pozycje ciała, które mogłyby stać się przyczyną wad postawyZazwyczaj cena 4 zajęć wynosi 130 zł, ale istnieje możliwość udziału w jednych zajęciach, których koszt to około 35 zł. Dzięki temu dziecko ma szansę poznać różne rodzaje aktywności i wybrać taką, która spodoba mu się najbardziej.

Czy warto wybrać niepubliczne przedszkole?

Przy wyborze dobrego przedszkola należy zwrócić uwagę nie tylko na bliskość placówki od miejsca zamieszkania, ale także na odpowiednią kadrę, wyposażenie oraz zajęcia dodatkowe. W prywatnych przedszkolach oprócz pedagogów wsparcia udzielają również psychologowie i logopedzi. Co więcej, na jednego wychowawcę przypada mniej dzieci niż w przypadku publicznych placówek, dzięki czemu rodzice mogą liczyć na bardziej indywidualne podejście do swojej pociechy. Małe grupy dzieci tworzą również możliwość do stworzenia mocniejszych więzi. Ponadto, prywatne przedszkola są dobrze wyposażone. Mają nowoczesne i kolorowe sale, place zabaw, a także zabawki edukacyjne posiadające odpowiednie certyfikaty wpływające nie tylko na rozwój, ale i na bezpieczeństwo użytkowania.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...