• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Drewniane zabawki – jaką wybrać, by zainteresować kilkulatka?

Drewniane zabawki

Drewniane zabawki cieszą się rosnącą popularnością. Po latach zalewania rynku elementami plastikowymi, nierzadko bardzo kiepskiej jakości, do łask wracają nieco bardziej tradycyjne konstrukcje wykonywane z bezpiecznego surowca, jakim jest drewno. Jak jednak wybrać zabawkę, która zafascynuje małego użytkownika i zapewni wiele godzin rozwijającej i ciekawej zabawy?

Czasami warto postawić na klasykę – klocki drewniane na każdą okazję

Najbardziej klasycznymi zabawkami drewnianymi są oczywiście klocki. I nie bez przyczyny! To bardzo uniwersalne w swej prostocie elementy, które doskonale sprawdzić się mogą nawet w przypadku dzieci od drugiego roku życia! Dlaczego? Ponieważ klocki w żaden sposób nie narzucają maluchowi modelu zachowania i zabawy, przez co wspierają rozwój wyobraźni, także przestrzennej. Może układać je w dowolny sposób, korzystać z nich samodzielnie lub traktować je jako akcesoria uzupełniające, chociażby w trakcie bawienia się samochodzikami czy maskotkami. W odróżnieniu od plastikowych klocki z drewna są także prostsze w obsłudze. Nie posiadają łączeń pomiędzy sobą, zatem wszelkiego rodzaju modyfikacja budowli, torów wyścigowych czy innych konstrukcji przebiega sprawnie i, co bardzo ważne, bezpiecznie dla dziecka, które nie skaleczy się o mocno wciśnięte brzegi poszczególnych elementów. Takie klocki sprawiają ogromną radość (na kilka następnych lat!) tak dziewczynkom, jak i chłopcom!

Klocki wykonane z drewna są również bardzo trwałe. Obijane od siebie nawzajem, często może i nawet lekko nagryzane przez malucha nadal zachowują swój kształt. Tutaj oczywiście ważne jest wybieranie zabawek drewnianych produkowanych przez sprawdzone firmy, której dbają o jakość wyrobów i ich prawidłowe wykończenie.

Duże znaczenie mają kolory!

Przy wyborze zabawki z drewna, która może spodobać się kilkulatkowi warto kierować się tym, czym maluch, to jest zmysłami. Wzrok dziecka, cały czas kształtujący się i rozwijający, zawsze przyciągać będą elementy widoczne, czyli kolorowe.

O tę zasadę zapytaliśmy doradcę sklepu MillbayNastawieni na wybór ekologicznej zabawki dorośli chętnie sięgają po modele niebarwione, naturalne, kojarzące się z bezpieczeństwem. Te jednak nie zawsze podobają się samym zainteresowanym, czyli młodszym dzieciom. One znacznie chętniej sięgają po figurki, pchacze, puzzle i inne gadżety, które są intensywnie kolorowe. Oczywiście zabawki takie, jak drewniane owoce czy warzywa dobrze jest wybierać w odcieniach odpowiadających tym prawdziwym, co będzie niosło ze sobą także walory edukacyjne. Kilkulatek, który miał już do czynienia z bardziej skomplikowanymi konstrukcjami będzie też zainteresowany zabawkami składającymi się z kilku elementów, które pozwolą na samodzielne rozkładanie i składanie czy też tworzenie nowych kompozycji.

Trend przywracający drewnianym zabawkom nowe życie wskazuje, że jako konsumenci chcemy być bardziej ekologiczni i tego samego uczyć dzieci już od wczesnego dzieciństwa. Ważne jest zatem szukanie wyrobów prawdziwie naturalnych. Przed zakupem zabawki warto sprawdzić, z jakimi producentami współpracuje sklep i upewnić się, że wybrany model jest nie tylko wykonany z dbałością o detale, ale też wykończony nietoksycznymi farbami.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...