• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Na zamówienie czy gotowe zestawy – jakie meble wybrać?

meble kuchenne

Gotowe meble ze sklepu, czy może zabudowy meblowe, które są wykonywane na wymiar? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które stoją przed wyzwaniem wykończenia swojego nowego domu lub mieszkania. I faktycznie w ostatnich latach meble na zamówienie cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. W artykule dokładniej tłumaczymy, jakie są największe zalety mebli, które są wykonywane na wymiar i czy faktycznie mogą one zastąpić wszystkie stosowane meble, czy jednak lepiej jest zachować pewien umiar i stosować je tylko w określonych celach.

Jakie są największe zalety mebli na zamówienie?

Meble na zamówienie są tak chętnie wybierane przez wielu klientów, przede wszystkim dlatego, ze dzięki nim ma się możliwość funkcjonalnego wykończenia nawet najmniejszych i najmniej ustawnych pomieszczeń w domach i w mieszkaniach. Zlecając stolarzowi wykonanie mebli na wymiar ma się też możliwość samodzielnego wybrania, z jakich zostaną one wykonane materiałów, jakie w nich będą zastosowane akcesoria dodatkowe oraz jaki będą miały kolor i ewentualne elementy ozdobne.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z firmy Warsztat Pomysłów, która specjalizuje się w wykonywaniu mebli na wymiar oraz w projektowaniu i wykańczaniu wnętrzDużo zgłaszających się do nas klientów myśli, że wykonanie mebli na wymiar będzie na pewno dużo droższym rozwiązaniem, niż zdecydowanie się na kupienie gotowych mebli w sklepie. Tymczasem nie do końca jest to prawda. Koszty stworzenia takich mebli można bowiem spokojnie ograniczyć, np. stosując nieco inne materiały czy elementy wykończeniowe. Zamiast litego drewna można w nich bowiem np. zastosować płyty meblowe, a zamiast najwyższej jakości, najdroższych prowadnic w szufladach ich nieco tańsze zamienniki. Możliwości ograniczenia cen mebli na zamówienie jest wiele! Dzięki temu umieszczony później w domu mebel lub zabudowa będą znacznie mniej kosztowały, a jednocześnie też będą znacznie bardziej funkcjonalne niż meble ze sklepu.

Jakie meble najczęściej są wykonywane na zamówienie?

Obecnie standardem jest już wykonywanie np. zabudowy kuchennej na wymiar. Jest to rozwiązanie, które pozwala po prostu w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń w niewielkiej kuchni lub w aneksie kuchennym. Poprzez wykonanie mebli kuchennych na zamówienie można bardzo ładnie wykończyć całe wnętrze i w pełni wykorzystać na długość, szerokość i na wysokość dostępne miejsce. Klienci decydują się też na meble kuchenne na wymiar, dlatego, że mogą dzięki temu umieścić w zabudowie też wszystkie kuchenne urządzenia AGD. To pozwala nie tylko na zwiększenie wygody, ale również estetyki wykończonego wnętrza.

Meble na wymiar doskonale się też sprawdzają w innych nietypowych wnętrzach. Wielu klientów decyduje się też np. na wykonanie mebli łazienkowych na wymiar, co pozwala funkcjonalnie umeblować nawet najmniejsze pomieszczenia. Meble na wymiar są też w zasadzie jedynym sposobem na to, żeby funkcjonalnie wykorzystać pomieszczenia ze skosami, np. poddasze w domu. Coraz więcej osób wykonuje na wymiar także szafy wnękowe oraz długie regały na książki. To także jest sposób na to, żeby w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń w salonie czy w sypialni. Wykorzystując w tym celu gotowe meble ze sklepu, na pewno musielibyśmy pójść na jakieś kompromisy, z meblami na zamówienie wszystko będzie natomiast wyglądało i miało takie wymiary, jak powinno.

Jakie są zalety mebli gotowych? Gdzie najlepiej się one sprawdzą?

Nie oznacza to, ze wykańczając swój dom czy mieszkanie nie powinno się w ogóle korzystać z mebli gotowych. Oczywiście, że można. Mało kto wykonuje na wymiar np. łóżka czy biurka do pracy. Wykonane na wymiar meble powinny być stosowane głównie w takich miejscach, w których zależy nam na wykorzystaniu w pełni dostępnego miejsca, a nie mamy takiej możliwości korzystając z mebli ze sklepu. Wiele osób lubi też wykorzystywać gotowe meble jako centralny punkt aranżacji przestrzeni.  W takiej roli dobrze sprawdzają się np. mające piękne zdobienia stare meble drewniane lub meble kolonialne. Umieszczone „wokół nich” meble na wymiar mają za zadanie zapewniać właściwą funkcjonalność, ale to ten jeden gotowy mebel ze zdobieniami tak naprawdę decyduje o wyglądzie całego wnętrza.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...