• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Bezpieczeństwo na jachcie

Rejs jachtem

Żeglowanie może być świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Żeby jednak w pełni czerpać korzyści z tego zajęcia, trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Wszechobecna woda otaczająca jacht może wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Nie ma jednak powodu do paniki, ponieważ wystarczy przestrzegać kilku zasad, aby żeglowanie było bezpieczne i sprawiało przyjemność oraz satysfakcję. O czym pamiętać?

Zanim wyruszysz na morze

Jeśli zależy Ci na tym, żeby żeglować w spokojnych warunkach, przed wyprawą sprawdź pogodę. Następnie wybierz dzień, który najbardziej będzie Ci odpowiadał. Nawet jeśli warunki pogodowe nie są dla Ciebie aż tak istotne, koniecznie pamiętaj o odpowiednim stroju – najlepiej o ubraniach nieprzemakalnych i dostosowanych do temperatury. To samo dotyczy obuwia. Warto pomyśleć też o odpowiednim nakryciu głowy – zarówno na zimne, jak i upalne dni. Pamiętaj o tym, że na wodzie jest chłodniej niż na lądzie.

Przed wyruszeniem na morze dowiedz się, kto z załogi umie pływać, a kto nie. Niezależnie od odpowiedzi – warto, by każdy założył kamizelkę ratunkową. Niezależnie od tego czy pływasz jachtem luksusowym czy zwykłą żaglówką, wypadki mogą się zdarzyć każdemu w najmniej oczekiwanym momencie. Trzeba być przygotowanym na taką sytuację, szczególnie jeśli zabierasz w rejs osoby niedoświadczone.

Kolejnym punktem jest sprawdzenie stanu technicznego łodzi. Skontroluj, czy wszystko działa jak należy. Następnie sprawdź, czy łódź jest wyposażona w środki ratunkowe. Dobrym pomysłem będzie zabezpieczenie niektórych elementów przed przemieszczaniem się. Można to zrobić przywiązując je do stałych obiektów.

Po rozpoczęciu żeglugi

Przede wszystkim pamiętaj o zachowaniu ostrożności. Na łodzi nie tak trudno stracić równowagę, zwłaszcza jeśli jacht się kołysze. Pamiętaj o powszechnie znanej zasadzie ”jedna ręka dla jachtu, druga dla ciebie” – zawsze się czegoś trzymaj lub bądź gotowy na złapanie się czegoś w razie potrzeby. Jeśli doszłoby do awarii, koniecznie napraw ją od razu, nie odkładaj tego na później. Zawsze miej też pod ręką środki ratunkowe.

A może luksusowy jacht?

Dla tych, którzy chcą odpocząć na jachcie, dobrą opcją mogą być luksusowe łodzie oferujące miejsce do spania, wypoczynku, a także część z kuchnią i łazienką. Takie łodzie ma w ofercie na przykład firma Flow Czarter (dodatkowo, w tym przypadku nie trzeba mieć patentu żeglarskiego). Jachty tego typu są z reguły odpowiednio wyposażane na ustalony czas żeglugi. Firma, która je wypożycza, zajmuje się sprawdzeniem stanu technicznego oraz zadbaniem o niezbędne ubezpieczenie.

Interesującą i wygodną opcją może być zamówienie rejsu ze sternikiem. Jachty luksusowe są nie tylko funkcjonalne, ale również wygodne i estetyczne zaprojektowane. Urlop na łodzi tego typu na pewno pozwoli odpocząć w gronie najbliższych.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...