• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Rodzaje zajęć przedszkolnych

Zajęcia przedszkolne

Rodzice, szukając odpowiedniego przedszkola dla swojej pociechy szukają placówki, w której pracuje wykwalifikowany personel oraz miejsca, a w którym dziecko będzie czuło się swobodnie. Dodatkowym atutem współczesnych przedszkoli jest organizowanie dla najmłodszych zajęć tematycznych, które pozwalają na ich rozwój intelektualny oraz fizyczny już na wczesnym etapie życia. Jakiego typu zajęć można się spodziewać w przedszkolu?

Zajęcia dydaktyczne

Jednym z priorytetów w przedszkolach jest zaszczepienie w dzieciach pasji do nauki języka obcego. W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka, poza rodzimym, jest niezwykle istotna nie tylko na polu zawodowym, ale też prywatnym, np. podczas zagranicznych wyjazdów. 

Pedagog z Prywatnego przedszkola Niezapominajka zlokalizowanego na Mokotowie mówi: Niezaprzeczalnie potrzebnym językiem obcym jest język angielski, dlatego lekcje prowadzone są w formie zabawy, np. poprzez śpiewanie nieskomplikowanych piosenek, co pozwala dzieciom nie tylko zapoznać się z podstawowym słownictwem, ale też pozwala na odkrycie kultury krajów anglosaskich.

Rozwój sportowy

Nie mniej ważne od rozwoju intelektualnego jest zapewnienie dzieciom niezbędnej aktywności fizycznej. Proponuje się zajęcia z rytmiki oraz zajęcia korekcyjne. Podobnie jak lekcje języka obcego, zajęcia sportowe są prowadzone w formie gier i zabaw, żeby dzieci z chęcią w nich uczestniczyły. Ciekawą propozycją jest nauka pływania dla dzieci. Zajęcia na basenie, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów, to idealna okazja do nauczenia się tej umiejętności, a także zapobiegnięcia wadom postawy.

Dodatkowe zajęcia dla dzieci

Wiek przedszkolny to idealny czas na zaszczepienie w dzieciach pasji i rozpoczęcia ich rozwoju artystycznego. W związku z tym w takich placówkach organizuje się zajęcia przedszkolne artystyczno – rozwojowe. Dzieci mają okazję rozpocząć naukę gry na instrumentach, a także poznać kroki tańców klasycznych i regionalnych, które należą do narodowego dziedzictwa. Pedagodzy przygotowują również przedstawienia, aby dzieci miały okazję wcielić się w rolę aktorów, ale też scenarzystów, poprzez stworzenie prostych dekoracji. Nie mniej ciekawe są zajęcie plastyczno – techniczne. Najmłodsi mogą wykazać się kreatywnością w ramach tworzenia rysunków, obrazów malowanych farbkami, albo zajęć z ceramiki. Przedszkola uczą również dzieci podstawowych umiejętności kulinarnych. Przygotowywanie kanapek, sałatek, albo prostych wypieków pod okiem opiekuna sprawia dzieciom wiele przyjemności, a jednocześnie uczy właściwego zachowania w kuchni.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...