• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Karboksyterapia jako pomoc w walce z cellulitem

Karboksyterapia

Coraz więcej osób ma problemy z cellulitem. Wygląda on nieestetycznie, przez co niektóre osoby czują się skrępowane i nie chcą na przykład nakładać latem krótkich spodenek. Z ratunkiem przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest karboksyterapia, która wykorzystuje właściwości dwutlenku węgla. Na czym polega ten zabieg? Jak może pomóc w walce z cellulitem?

Jak powstaje cellulit?

Cellulit określany jest często skórką pomarańczy, ponieważ wyglądem jest łudząco podobny do tego owocu.  Z medycznego punktu  widzenia lipodystrofia jest to zdeformowana tkanka tłuszczowa, która uwidacznia się pod skórą w postaci nieestetycznych zgrubień. Głównie tworzą się one na pośladkach, udach, brzuchu lub ramionach.

Powodem powstawania cellulitu jest głównie nadmiar estrogenu, czyli żeńskiego hormonu płciowego.  Dlatego ten problem dotyczy głównie kobiety bez względu na wiek czy wagę. Inną przyczyną są zaburzenia mikrokrążenia – niewłaściwy przepływ krwi i limfy powoduje spowalnienie metabolizmu, a komórki tłuszczowe gromadzą toksyny. Skutkuje to powstawaniem obrzęków i zastojów. Do powstawania cellulitu przyczyniają się także niezdrowe nawyki żywieniowe oraz spożywanie małych ilości wody. Dodatkowo potęguje to siedzący tryb życia oraz zażywanie tabletek hormonalnych.

W zwalczaniu cellulitu pomaga zmiana diety oraz aktywny tryb życia. Dodatkowo pomagają różnego rodzaju zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Jednym z nich jest karboksyterapia.

Jak karboksyterapia może pomóc w zwalczaniu cellulitu?

Karboksyterapia jest zabiegiem opierającym się na wykorzystaniu właściwości dwutlenku węgla. Pozwala na wygładzenie i napięcie skóry, dzięki syntezie kolagenu. Dodatkowo rozpuszcza komórki tłuszczowe i przyśpiesza ich metabolizm. Dzięki temu cellulit może być całkowicie zredukowany, a skóra gładka i napięta.

Jak mówi kosmetolog z Gabinetu Medycyny Estetycznej KeramedKarboksyterapia jest innowacyjnym i wszechstronnym zabiegiem. Pozwala na walkę z niedoskonałościami skóry takimi jak cellulit, rozstępy, czy brak jędrności. Główną zaletą tego zabiegu jest bezinwazyjność, ponieważ nie wymaga użycia skalpela. Dwutlenek węgla korzystnie wpływa na krążenie w tkankach oraz miejscową redukcję tkanki tłuszczowej. Dlatego to szybki sposób na poprawę kondycji skóry i wyglądu ciała.

Karboksyterapia polega na podawaniu dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Wprowadza się ją pod kątem 45 stopni podskórnie lub śródskórnie. Ilość podawanego dwutlenku węgla jest kontrolowana przez specjalny aparat. CO2 wywołuje szereg zmian biochemicznych powodujących poprawienie natlenienia, a tym samym odżywienia tkanek poddanych zabiegowi. Zmiana pH poprawia elastyczność włókien kolagenowych oraz zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. Dwutlenek węgla wpływa także na utlenienie tłuszczy.

Warto zaznaczyć, że podawanie dwutlenku węgla jest bezpiecznym zabiegiem. Gaz ten występuje naturalnie w organizmie człowieka, a podawany w taki sposób jest usuwany w czasie wymiany gazowej w procesie oddychania. Karboksyterapia jest uznawana za bezbolesny zabieg. Pacjent poddawany niemu może odczuwać tylko delikatny dyskomfort w czasie wkłucia.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...