• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

10 powodów, dla których warto odwiedzić Danię

Kopenhaga

Podróżowanie dla wielu osób jest pasją. Zwiedzać nowe miejsca można z rodziną, przyjaciółmi lub nawet samemu. Niektórzy ludzie planują wyjazdy o wiele wcześniej, podczas gdy część podróżników woli gdzieś wyjechać na kilka dni, bez spędzania wielu godzin na rozpisywaniu planu. Jedno jest pewne – warto odkrywać nowe, ciekawe miejsca. Jednym z nich jest Dania.

Jak zaplanować podróż do Danii?

Dania leży w Północnej Europie. Z Polski można się tam dostać samochodem, samolotem lub promem. Trzeba wiedzieć, że kraj ten leży bliżej, niż może się to wydawać! Z Koszalina do Danii jest zaledwie trochę ponad 600 kilometrów!

Ta dość niewielka odległość sprawia, że wielu turystów decyduje się na podróż autobusem lub busem. 

Taka opcja gwarantuje wygodę oraz pełne bezpieczeństwo. Busy są bardzo komfortowe, a kierowcy doświadczeni. Ponadto istnieje możliwość umówienia się na konkretne miejsce zbiórki. – mówi pracownik firmy przewozowej LuarkoTrans. Busy, które są bogato oraz nowocześnie wyposażone sprawiają, że podróż upływa w bardzo przyjemnych oraz wygodnych warunkach. Z Polski do Dani można się także dostać samolotem.

Kolejną opcją transportu jest prom. Istnieje wielu jego zwolenników, jednak znajdą się też przeciwnicy. Najczęściej takie osoby cierpią na tzw. chorobę morską. Wtedy przez cały czas podróży czują się one fatalnie. Trzeba pamiętać, że podróż powinna polegać na relaksie, a nie na złym samopoczuciu i chęci jak najszybszego opuszczeniu promu. Dlatego takie osoby zdecydowanie powinny wybrać inny środek transportu, aby czuć się dobrze podczas przejazdu.

Powody, dla których warto odwiedzić Danię

Obojętnie – busem, samolotem czy promem – zdecydowanie warto odwiedzić ten najmniejszy kraj Skandynawii. Ma on naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Poznaj 10 powodów, dla których warto go odwiedzić!

1. Piękna stolica. Kopenhaga to miasto, które chociaż raz powinien odwiedzić każdy podróżnik.

2. Okolice Kopenhagi. Stolica Dani jest doskonałym miejscem wypadowym do zwiedzenia jej okolic, na przykład cieśniny Sund.

3. Przemili ludzie. Można się z nimi porozumieć po angielsku, a w razie potrzeby służą pomocą i dobrą radą.

4. Wszechobecny spokój. Mimo, że Duńczycy są osobami otwartymi, to w tym kraju można się wyciszyć i znaleźć spokojne miejsca do odpoczynku.

5. Rower jako ceniony środek transportu. Wysiadając z busa po podróży z Polski można przesiąść się na rower i zwiedzać ten piękny kraj, gdyż ma on doskonale rozwiniętą sieć dróg dla tego rodzaju transportu.

6. Piękne plaże. Latem można odwiedzić jedną z pięknych i czystych plaż, które oferuje Dania.

7. Legoland. To park, w którym wszystko jest stworzone z klocków Lego. Jeżeli podróż do Danii odbywa się z dzieckiem, to jest to ważny punkt wycieczki.

8. Ogrody Tivoli. Położone w centrum Kopenhagi. Są zarówno ogrodem, jak i parkiem rozrywki.

9. Wyspy. Dania ma ich aż ponad 400!

10. Naprawdę ogrom atrakcji turystycznych. Każdy z podróżników znajdzie coś dla siebie.

Dania to piękny kraj, który z pewnością warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Pozwoli to na odkrycie nowych, pięknych miejsc.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...