• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Rejs Amazonką, czyli niebanalny pomysł na egzotyczne wakacje

Rejs Amazonką

Każdemu czasem marzą się egzotyczne wakacje, ale jest różnica między prawdziwą przygodą podczas rejsu Amazonką a urlopem na popularnej wśród turystów wyspie Bali. Bliskie spotkanie z naturą i podróż po jednej z najdłuższych rzek świata w otoczeniu prawdziwego luksusu na statku vs. zwykłe smażenie się na plaży oraz kilka zdjęć do pochwalenia się na Instagramie. Wybór wydaje się prosty, zwłaszcza dla tych, którym zależy na naprawdę wyjątkowych doznaniach podczas podróży.

Najpotężniejsza rzeka świata

Chociaż po dziś dzień trwają spory na temat długości Amazonki, według niektórych pomiarów stanowi ona najdłuższą rzekę świata. Natomiast nikt nie spiera się o jej szerokość – Amazonka nosi tytuł najpotężniejszej z rzek, a jej liczne odnogi zapuszczają się w najmniej zbadane tereny całej kuli ziemskiej. Swą nazwę zawdzięcza podróżnikowi Francisco de Orellana, który jako pierwszy spłynął Amazonką z Andów do ujścia rzeki. Chociaż niektórzy doszukują się nawiązań do terminów pochodzących z narzeczy okolicznych ludów, de Orellana najprawdopodobniej ochrzcił rzekę na cześć greckich wojowniczek, twierdząc, że w Amazonii żyją plemiona kobiet toczących ze sobą krwawe bitwy.

Ekstrawagancki rejs po Amazonce

Amazonka, owiana tajemnicą, kryje w swych odmętach ogromne bogactwo gatunków roślin i zwierząt, wzbudzając zachwyt tych, którzy ośmielą się popłynąć jej korytem do serca brazylijskiej dżungli. Jednak nawet wśród natury można pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Wyobraź sobie taki obrazek: oferta all inclusive, muzyka na żywo, teatr, basen oraz wszystkie udogodnienia, które znaleźć można w hotelu, z tą różnicą, że piękny widok na górnym pokładzie statku stale się zmienia, a jednocześnie niezmiennie zapiera dech w piersiach. Brzmi jak wakacje marzeń? To nie wszystko – podczas rejsu Amazonką pasażerowie mogą stanąć oko w oko z dziką przyrodą, jednocześnie mając pewność pełnego bezpieczeństwa oraz doskonałej obsługi, która zadba w trakcie podróży o wszystkie ich potrzeby. Takich przeżyć nie zagwarantuje nawet najbardziej idylliczny urlop na piaszczystej plaży!

Czym zaskakuje podróż przez Amazonię?

W dorzeczu Amazonii stale rozwija się bujne życie lasów deszczowych, które niektórzy porównują do „zielonych płuc ziemi”. Rozciąga się na terenie Brazylii, Peru oraz Kolumbii – nadal dumna i niezgłębiona, pomimo licznych wycinek drzew. Miłośnicy przyrody podczas rejsu będą mieli okazję podziwiać gęsty las rosnący po obu stronach rzeki i żyjące w nim dzikie zwierzęta. W gąszczu dżungli można zaobserwować kolorowe tukany, papugi oraz groźne pumy i potężne węże.

Amazonia to nie tylko dżungla i dzika natura – wypowiada się pracownik z firmy Morskie Sp. z o.o. organizującej luksusowe rejsy – Wzdłuż rzeki rozwinęły się również miasta oraz osady rdzennej ludności. Podróż biegiem najdłuższej rzeki Ameryki Południowej pozwoli więc turystom na własne oczy zobaczyć życie plemion Amazonii, tak różne od warunków, do których przyzwyczajeni są mieszkańcy tak zwanego cywilizowanego świata.

Rejs po Amazonce to z jednej strony przygoda życia, którą wspominać będziesz przez lata, oglądając zdjęcia barwnych kwiatów i zwierząt, ale z drugiej strony stanowi doświadczenie pozwalające poznać zupełnie inną jakość życia, sięgnąć do kolebki cywilizacji oraz zdystansować się od otaczającego Cię na co dzień świata. Jeśli jej pozwolisz, ta podróż zmieni Twoją perspektywę oraz napełni Cię nowym szacunkiem dla potęgi natury.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...