• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak dobrać papier do scrapbookingu?

Scrapbooking

Jeśli chcemy rozpocząć swoją przygodę ze scrapbookingiem, musimy zadbać o zakup właściwego papieru, dzięki któremu realizowanie się w sztuce tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i innymi pamiątkami będzie w ogóle możliwe. Do scrapbookingu potrzebujemy nie tylko papieru o odpowiednim motywie, ale i kilku innych istotnych cechach – sprawdź, jakich dokładnie.

Jaki kolor i motyw papieru będzie odpowiedni?

Zastanawiając się nad zakupem papieru do scrapbookingu, na sam początek powinniśmy się zastanowić, jakiego wzoru i koloru będziemy poszukiwać. Pamiętajmy, że scrapbooking polega na nie tylko na tworzeniu, ale i na dekorowaniu (a niekiedy nawet wyłącznie na nim). W związku z tym przygotowywane przez nas przedmioty powinny zachwycać swoim wyglądem, między innymi po to się je robi. Odpowiednia estetyka w przypadku albumów jest niezwykle ważna, nie można o tym zapominać – mówi ekspert z firmy Paper Card.

Każdorazowo wybierajmy taki papier, który pod względem barwy i motywu będzie pasować do tematyki naszego albumu. Jest to złota zasada, której zawsze warto się trzymać. W ten sposób uzyskamy tematycznie uporządkowaną, piękną pracę plastyczną. Jeśli więc planujemy stworzyć album poświęcony naszym wczasom w egzotycznym kraju, dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na przykład na tło w kolorze turkusowym, z typowo wakacyjnym motywem w postaci palem. Jeśli jednak tematem wiodącej naszej pracy ma być ślub, to zdecydowanie postawmy na biel, beże i szarości. W przypadku takich albumów świetnym pomysłem będzie wybranie papieru do scrapbookingu ze szczególnie delikatnym motywem, na przykład takim, który przedstawia kwiaty lub ptaki.

Jaki powinien być papier do scrapbookingu?

Jeśli chodzi o istotne parametry idealnego papieru do scrapbookingu, starajmy się wybierać taki, który ma dwie kluczowe cechy: bezdrzewność i bezkwasowość. Pierwszy z podanych przymiotów jest ważny ze względów ekologicznych, drugi natomiast przesądza o tym, że wykonana przez nas praca będzie bardzo trwała. Papier bezkwasowy może pozostawać w stanie nienaruszonym nawet przez 300 lat. Poza tym możemy mieć pewność, że wyroby z niego wykonane nie zżółkną nam prędko i nie pokruszą się po upływie kilkunastu lat.

Bardzo istotną cechą papieru do scrapbookingu jest jego dwustronne zadrukowanie, chociaż bywają zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy tego rozwiązania. Takie egzemplarze po każdej ze stron przedstawiać mogą zupełnie różny motyw lub kolor. Entuzjaści przekonują, że mają dzięki temu większy wybór dotyczący wzoru zakupionego materiału, oponenci z kolei uważają, że powoduje to poważny kłopot: trudno jest im zdecydować się na konkretny motyw bądź kolor. Sami więc ustalmy, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla nas wybranie papieru o jednostronnym czy może dwustronnym zadrukowaniu.

Dostępne w sklepach papiery do scrapbookingu różnią się też wymiarami, najbardziej popularne to 30,5 cm x 30,5 cm oraz 15,2 cm x 15,2 cm. W przypadku tego parametru nie ma idealnej rady mającej pomóc nam w wyborze odpowiedniego produktu, wszystko zależy przede wszystkim od tego, jak duża ma być szykowana przez nas praca. Poza tym musimy ustalić, jaka gramatura arkusza będzie dla nas idealna. Najbardziej typowa jest grubość w przedziale 180–250 gramów na metr kwadratowy. Jeśli planujemy zamieścić w albumie dużo ciężkich elementów, zdecydowanie postawmy na jak najsztywniejszy papier, mogący utrzymać wszystkie te dodatki.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...