• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Ustawienie oczu i jego wpływ na komfort widzenia

Dziecko na wizycie u okulisty

Klasyczne wady wzroku w postaci krótkowzroczności albo dalekowzroczności, to nie jedyne problemy, z jakimi pacjenci zgłaszają się do optometrysty lub lekarza okulisty. Prawidłowe ustawienie oczu również ma wpływ na komfort widzenia. Jeśli gałki oczne ustawiają się lub poruszają nieprawidłowo, dochodzi do znacznego pogorszenia postrzegania. Jakie są najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy? Czy da się go w jakikolwiek sposób leczyć?

Ustawienia oczu i przyczyny zaburzeń w ich zakresie

Nieprawidłowe funkcjonowanie gałek ocznych może mieć wiele przyczyn. Mogą być to przyczyny wrodzone, takie jak niewłaściwa praca mięśni, lub nabyte na skutek urazów albo schorzeń ośrodkowego układu nerwowego. Ustawienie oczu może być zaburzone z powodu tętniaka, zatrucia, boreliozy albo chorób ogólnoustrojowych. Można powiedzieć, że powstaje na skutek wielu czynników i zespołów. A czym się objawia?

Zaburzenia w zakresie ustawienia oczu mogą się objawić zezem lub podwójnym widzeniem. Ponadto, można je podejrzewać, jeśli ruch oka jest znacznie ograniczony lub wykonanie ruchu powoduje dolegliwości bólowe. Jeśli podejrzewasz u siebie taki problem, zgłoś się do lekarza lub optometrysty, który odpowiednimi metodami zdiagnozuje problem i wdroży też odpowiednie metody leczenia.

Jak rozpoznać i leczyć zaburzenia w zakresie ustawienia oczu?

Można powiedzieć, że diagnostyka pacjentów bazuje na próbach odnalezienia przyczyny choroby. Optometrysta lub okulista  bada ruchy  i ustawienie oczu, dzięki czemu może stwierdzić czy przyczyną problemu są mięśnie gałki ocznej, czy problemy neurologiczne. Dodatkowo specjalista może zlecić szereg badań kontrolnych. Wykonywana diagnostyka jest bardzo dokładna i umożliwia wykrycie zaburzeń widzenia obuocznego.

Po dokładnej diagnostyce specjalista zaleci odpowiednie szkła do okularów oraz rozpisze indywidualny plan terapii widzenia. Należy pamiętać, że wczesne wykrycie nieprawidłowości widzenia obuocznego podnosi skuteczność terapii widzenia.

Masz problem i nie wiesz, gdzie zgłosić się po pomoc? A może zauważyłeś, że Twoje dziecko zezuje? Najlepiej, abyś wybrał profesjonalny salon optyczny, w którym – tak jak w Salonie Optycznym i Gabinecie Okulistycznym Nemezis w Gliwicach – pracują wykwalifikowani optometryści i ortoptyści, a także jest możliwość konsultacji okulistycznej. W takim miejscu zostaniesz zawsze kompleksowo obsłużony. Nie będziesz musiał szukać placówki, wykonującej specjalistyczne badania, a następnie salonu, który przedstawi ofertę odpowiednich dla Ciebie szkieł okularowych. 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...