• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Owalny, okrągły, kwadratowy czy prostokątny – jaki kształt stołu jest najlepszy?

Prostokątny stół w jadalni

Zakup stołu jest bardzo istotny, ponieważ przy tym meblu spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. Służy nie tylko do spożywania posiłków, rozmowy z rodziną i znajomymi, ale także do pracy. Podczas wyboru jego kształtu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na przeznaczenie mebla, własne potrzeby oraz pomieszczenie, w którym ma być ustawiony. W poniższym artykule podpowiadamy, kiedy najlepiej sprawdzi się stół owalny, okrągły, kwadratowy i prostokątny.

Ze względu na wiele różnych czynności, które są zazwyczaj wykonywane przy stole, powinien być on funkcjonalny. Wybór użytecznego mebla zapewni komfort, co jest bardzo istotne. Ważną kwestią podczas zakupu stołu jest również jego wygląd. Mebel powinien ładnie się prezentować, ponieważ najczęściej ustawiany jest w widocznym miejscu. Stanowi ozdobę jadalni, kuchni lub salonu, dlatego dobrze, gdy jest spójny z wystrojem wnętrza i odpowiednio dopasowany do wymiarów pomieszczenia.

Kiedy kupić stół owalny lub okrągły?

Stoły owalne i okrągłe cieszą się mniejszą popularnością niż meble prostokątne oraz kwadratowe. Mimo to są chętnie wykorzystywane, ponieważ mają wiele zalet, o których mówi pracownik firmy Maximus produkującej meble na zamówienie: Stoły owalne i okrągłe świetnie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ optycznie je powiększają, dzięki czemu wnętrze wydaje się przestronne. Jest to jednak doskonały wybór wyłącznie w sytuacji, kiedy istnieje możliwość ustawienia stołu w centralnym punkcie jadalni, kuchni lub salonu. Stów owalny czy prostokątny nie powinien być umieszczony w rogu lub pod ścianą, ponieważ nie będzie się ładnie prezentował.

Dużą zaletę tych kształtów mebli stanowi to, że są bezpieczne dla rodzin z małymi dziećmi. Stoły owalne i okrągłe nie mają ostrych krawędzi, co jest bardzo istotne, gdy w pomieszczeniu często przebywają maluchy. Atutem mebli jest również to, że zapewniają równe miejsca wszystkich osobom, zasiadającym przy nich. Najlepiej sprawdzają się do spożywania posiłków i spotkań w gronie rodziny czy znajomych. Nie są jednak polecane do pracy przy komputerze.

Zalety stołów kwadratowych i prostokątnych

Wybór odpowiedniego kształtu stołu ma znaczenie, ponieważ jest to zakup na wiele lat i warto zagwarantować sobie wygodę. Kwadratowe i prostokątne stoły do jadalni to doskonały wybór, jeśli mebel ma zostać ustawiony w rogu lub pod ścianą. Dobrze wyglądają również na środku pomieszczenia – zapewniają dużo możliwości aranżacyjnych. Polecane są zarówno do dużych, jak i niewielkich wnętrz. Najczęściej służą do przygotowywania i spożywania posiłków, ale świetnie sprawdzają się również do pracy, dlatego oprócz jadalni czy kuchni są chętnie ustawiane w salonach oraz biurach. Stoły kwadratowe są polecane mniejszym rodzinom, natomiast meble prostokątne to doskonały wybór dla osób, które często mają gości i lubią spędzać czas w większym gronie. Ciekawym pomysłem jest też zakup stołu rozkładanego, który można dostosować do indywidualnych potrzeb.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...