• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Zastosowania wstążek brokatowych

prezent

Wstążki brokatowe są wyjątkowo efektownym materiałem dekoracyjnym. Złote i srebrne, ale także błyszczące metalicznie wstążki w kolorze zielonym, błękitnym czy różowym mają bardzo różnorodne zastosowania. Doskonale sprawdzają się przy tworzeniu drobnych ozdób, jako element dekoracji imprez okolicznościowych, przy szyciu kostiumów i ubrań, ale także przy pakowaniu prezentów. Pokazujemy, do jakich konkretnych zastosowań nadają się wstążki brokatowe.

Poszukując inspiracji, w jaki sposób użyć wstążki brokatowe, można zacząć od zastosowań najbardziej oczywistych, czyli kokard.

Brokatowa kokarda na każdą okazję 

Różnej szerokości wstążki brokatowe są doskonałym materiałem na drobne kokardki i dużych rozmiarów skomplikowane kokardy. Brokatowych kokard można używać do ozdabiania ubrań, dekorowania stołów, pakowania prezentów czy ubierania choinek. Kokardy z lśniącej wstążki doskonale funkcjonują też w formie samodzielnych ozdób, np. jako element ozdobny na opasce na głowę lub nadgarstek, a także jako ozdobny kotylion na przypince.

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań brokatowych kokard i układanych w serpentyny wstążek jest florystyka. Połyskliwe wstążki, wąskie i szerokie, doskonale komponują się z roślinami kwitnącymi, spajają i zdobią wianki, wieńce i kosze kwiatowe.

Efektowne, eleganckie kokardy są szczególnie chętnie wybieraną ozdobą wnętrz, strojów i prezentów przygotowywanych na szczególnie uroczyste okazje. Szeroka brokatowa wstążka świetnie nadaje się na kokardy do ozdabiania krzeseł i obrusów oraz jako element dekoracji stołu. Bez brokatowej wstążki trudno sobie wyobrazić przyjęcia weselne i komunijne, chrzty i bale karnawałowe.

Brokatowe bombki i pisanki 

Proste i efektowne zastosowania wstążek brokatowych podpowiada doradca klienta z internetowego Sklepu Plastycznego 24: – Wstążka brokatowa, podobnie jak satynowa, świetnie sprawdzi się w przygotowaniu bardzo efektownych bombek choinkowych i pisanek wielkanocnych. Do tego celu będziemy potrzebowali kul i jajek ze styropianu. Możemy stosować metodę karczochową, przy której doskonałe efekty daje łączenie obu rodzajów szerokiej wstążki, najlepiej w tym samym kolorze. Z kolei owijanie wąskimi wstążkami styropianowych kształtek to bardzo prosty sposób wykonania nie tylko bombek i pisanek, ale także wianków do dekoracji stołów, drzwi czy okien.

Z brokatowej wstążki możemy wykonać z powodzeniem także sztuczne kwiaty. Najwięcej podpowiedzi, jak to zrobić, znajdziemy w tutorialach poświęconych tradycyjnej japońskiej sztuce zdobniczej kanzashi. 

Firanki, welony i lekkie sukienki 

Wstążka z brokatem jest bardzo ciekawym dodatkiem do szycia ozdobnych firan i zazdrostek. Lekkie tiule i woale obszyte szeroką, brokatową wstążką stają się niezwykle ozdobne, wręcz stworzone do dekoracji okien w salonach i sypialniach w stylu klasycznym. Nie mniej okazale prezentują się kuchenne zazdrostki z brokatową wstążką. 

Z woalu i tiulu oraz brokatowych wstążek można tworzyć ozdobne welony, bluzki, a nawet całe sukienki. W ten sam sposób uszyjemy efektowne kreacje karnawałowe czy stroje dla dzieci na bale przebierańców. Brokatowa wstążka może być też materiałem do tworzenia gustownych aplikacji nie tylko na stroje balowe, ale też na odzież codzienną, a nawet sportową. Najczęściej występują one w postaci pojedynczych pasków i lamówek.

Kartka z życzeniami ozdobiona wstążką 

Po brokatową wstążkę chętnie sięgają twórcy handmadeowych kartek z życzeniami. Występuje ona jako sposób efektownego przewiązania składanej kartki, ale także w funkcjach czysto dekoracyjnych. Można z niej stworzyć efektowne aplikacje w formie choinek, bombek czy pisanek. Wstążka daje możliwość naklejania płaskiego, ale też tworzenia zdobień przestrzennych, czego najlepszym przykładem jest choinka wykonana z jednego odcinka wstążki, którą przyklejamy punktowo, namaszczając lekko pomiędzy punktami klejenia. Równie dobrym pomysłem jest oklejenie kartki wstążką lub użycie jej do obramowania tekstu z życzeniami. 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...