• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak poprawnie przyszyć guzik?

przyszywanie guzika

Przyszywanie guzika bywa problematyczne i choć czynność ta może wydawać się banalna –  istnieje kilka zasad, które są szczególnie istotne dla mało doświadczonych osób. Guziki mają bowiem różne struktury i przyszywa się je w odmienny sposób. Warto jednak, aby w każdym przypadku szew był mocny i zapewniał utrzymanie elementu we właściwym miejscu na długi czas. Jak zatem przyszywa się poszczególne rodzaje guzików w 5 minut? Oto kilka wskazówek.

Pierwsze kroki w przyszywaniu guzika

Pierwszą czynnością przed przystąpieniem do przyszywanie guzika jest nawleczenie igły. W tym celu umieszcza się odpowiednio przyciętą nitkę w uchu igielnym i zawiązuje na jej końcu supełek. Teraz można już przystąpić do przytwierdzania guzika do powierzchni ubrania lub poszewki na poduszkę. W tym celu guzik umieszcza się w docelowym miejscu i przyszywa odpowiednią techniką, zależną od jego konstrukcji.

Jeśli materiał jest gruby, warto wybrać masywną igłę oraz grubą i solidną nitkę. W przypadku małych guzików i cieniutkich materiałów można posłużyć się delikatną igłą oraz subtelniejszą nitką. Nitkę oczywiście należy dopasować kolorystycznie zarówno do guzika jak i materiału.

Rodzaje guzików, a technika ich przyszywania

Guziki mogą mieć bardzo zróżnicowane kształty i posiadać kilka otworów. Często spotykane wersje mają dwie lub cztery dziurki. Istnieją także wersje z metalową poprzeczką, która wymaga bardzo prostej techniki przyszywania, polegającej na przytwierdzeniu guzika okrężnymi ruchami wbijając igłę w materiał i przewlekając ją z powrotem poprzez otwór poprzeczny w guziku.

Guziki z czterema otworami przyszywa się poprzez krzyżowanie nitki w każdym z otworów, czyli wykonując połączenie pomiędzy dwoma równoległymi otworami, a następnie czynność powtarzając w przypadku pozostałych dwóch dziurek.

Przyszywanie guzika z dwiema dziurkami jest proste i wymaga tej samej techniki jak w przypadku wersji z czterema otworami, jednak bez konieczności krzyżowania szwa.

W każdym przypadku warto wykonać kilka okrężnych ruchów nitki po to, aby element został przytwierdzony dostatecznie mocno. Należy to zrobić solidnie jednak nie zbyt sztywno. Jeśli nitka będzie przyszyta zbyt mocno, istnieje duża szansa, że guzik nie będzie umiejscowiony elastycznie i szybko znowu odpadnie – informuje pracownik Dana Pasmanteria w Katowicach.

Miejsce przyszycia guzika, a komfort użytkowania ubioru

Miejsce, w którym przyszyjemy guzik, ma duże znaczenie. Jeśli więc przytwierdzamy ten elementy w koszuli, płaszczu lub swetrze należy bardzo dokładnie wymierzyć odległość od otworu umieszczonego na drugiej połaci materiału. Zapobiegnie to efektowi zbyt ciasnego ubrania lub wprost przeciwnie – umożliwi dopasowanie ubioru wystarczająco przylegającego do ciała. Aby guzik był przyszyty dokładnie tam, gdzie wymaga tego sytuacja, warto oznaczyć punkty, używając do tego szpileczek lub specjalnego mydła krawieckiego.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...