• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Kiedy warto udać się z dzieckiem do pedagoga?

Pedagog

Kilka pierwszych lat życia jest okresem dynamicznego rozwoju człowieka na wielu płaszczyznach. Dlatego też warto wtedy kontrolować, czy dziecko nie ma żadnych problemów w funkcjonowaniu i w razie potrzeby zgłosić się do odpowiedniego specjalisty. Czasem może to być lekarz, a innym razem pedagog. Czym zajmuje się druga z wymienionych osób? Dowiedz się.

Czym zajmuje się pedagog?

Podstawową funkcją pedagoga jest służenie dzieciom wsparciem. Często zatrudnia się go w szkołach, aby pomagał rozwiązywać bieżące konflikty między uczniami oraz żeby mogli oni zwrócić się do niego o pomoc w różnych kwestiach. Szczególnym typem tego zawodu jest pedagog specjalny, który z reguły pracuje z dziećmi mającymi trudności w kwestiach związanych z kształceniem. Może on również doradzać tym, które wykazują ponadprzeciętne zdolności. Kiedyś pedagodzy specjalni zajmowali się głównie dziećmi z niepełnosprawnościami, ale obecnie można udać się do jednego z nich po prostu w celu wsparcia rozwoju. Pracują oni między innymi w poradniach pedagogicznych.

Kiedy udać się z dzieckiem do poradni?

Pedagodzy specjalni wspierają rozwój dziecka, ale co to w zasadzie znaczy i kiedy warto udać się do nich na wizytę? Powodem mogą być dysfunkcje ruchowe czy rozwojowe, a także problemy w nauce i kłopoty z agresją – wyjaśnia pracownik Pracowni Diagnozy i Terapii Dziecka. Może się okazać, że dziecka dotyczy dysleksja czy dysgrafia, a w poradni można uzyskać odpowiednie orzeczenie, dzięki któremu nauczyciele będą brać pod uwagę trudności ucznia.

Warto zająć się tymi problemami odpowiednio wcześnie, bo na późniejszych etapach edukacji uczniowi może być trudniej przyswajać wiedzę ze względu na to, że materiału będzie coraz więcej i będzie on bardziej zaawansowany. Kłopoty mogą dotyczyć także braku motywacji czy umiejętności skoncentrowania się. Pedagog specjalny zajmuje się z kolei między innymi niepełnosprawnościami intelektualnymi i dostosowuje do nich najlepsze metody nauczania.

Pedagog a koordynacja ruchowa

Poza problemami w nauce, do pedagoga można udać się również z dziećmi, które borykają się z nieprawidłowościami w rozwoju ruchowym. Dotyczy to szczególnie młodszych podopiecznych, którzy zaczynają przemieszczać się samodzielnie. Pedagodzy mogą pomóc również w rozwoju emocjonalnym. Jeśli tylko zauważysz, że któryś z wymienionych problemów dotyczy Twojego dziecka, warto udać się do poradni, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku i zaplanować dalsze postępowanie. Im wcześniej zacznie się pracować nad trudnościami, tym lepiej – nie warto czekać, aż się one pogłębią.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...