• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Czy dietą można powstrzymać powstanie cellulitu?

Zdrowa dieta

Cellulit to słowo, które budzi jednoznacznie negatywne skojarzenia. Szczególnie u pań, bo to właśnie one są najbardziej narażone na powstawanie nieestetycznej „pomarańczowej skórki”. Wiele kobiet szuka rozwiązania problemu, sięgając po suplementy diety, korzystając z zabiegów ujędrniających lub stosując naturalne metody. Dowiedz się, jak można walczyć z cellulitem za pomocą odpowiednio dobranej diety, a kiedy warto zwrócić się do specjalisty.

Cellulit – skąd się bierze „skórka pomarańczowa”?

Zanim rozpoczniesz poszukiwania idealnej metody na trwałe pozbycie się mało estetycznych grudek na brzuchu czy udach, warto dowiedzieć się, czym dokładnie jest cellulit i co go powołuje. Niestety na ten temat narosło sporo mitów, które nie ułatwiają rzetelnego zgłębiania dostępnych informacji.

Zgodnie z jednym z nich, cellulit jest domeną jedynie puszystych pań, które do kilku nadmiarowych kilogramów doprowadziły się brakiem aktywności fizycznej czy niepohamowanym objadaniem się słodyczami. Faktycznie, cellulit, jako nierównomiernie rozłożona pod skórą tkanka tłuszczowa, jest nieco bardziej widoczny u kobiet plus size, jednak może wystąpić nawet u bardzo szczupłych pań, a także u tych, które regularnie ćwiczą. Wiele zależy od genetyki oraz indywidualnych predyspozycji – wyjaśnia specjalistka ze Studia Figura we Wrocławiu.

Kolejną dyskusyjną kwestią są wszelkiego rodzaju suplementy, które producenci reklamują jako środek na skuteczne i trwałe pozbycie się „skórki pomarańczowej”. Warto podchodzić do takich specyfików z dystansem. Choć mogą wspierać zwalczanie cellulitu, to z pewnością samo przyjmowanie tabletek nie sprawi, że nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa w cudowny sposób zniknie.

Cellulit a dieta – czy to działa?

Cellulit może wystąpić nawet u pań, które dbają o siebie – regularnie ćwiczą i dbają o zdrowe odżywanie. Jego rozwój może jednak przyspieszyć źle dobrana dieta, na przykład bogata w sól i cukier. Dlatego przede wszystkim warto ograniczyć obecność tych substancji w jadłospisie. Przestrzegając ogólnie przyjętych zasad racjonalnego odżywania, robisz pierwszy krok w stronę smukłego i jędrnego ciała. Czym można się wspomagać? Warto wprowadzić do diety produkty pełnoziarniste, buraki, jajka i brokuły. Te produkty według badań naukowych wspierają oczyszczanie organizmu z toksyn, a także mają dobroczynny wpływ na skórę.

Pamiętaj jednak, że dieta to tylko jeden z elementów zapobiegania cellulitowi. Zawsze warto zadbać także o regularną aktywność fizyczną i masaże limfatyczne, które można wykonać we własnym zakresie. Natomiast metodami, które dają szybkie i widoczne rezultaty są zabiegi ujędrniające i wyszczuplające. Należą do nich między innymi roll shaper, vacu shaper czy elektrostymulacja. Jedną z najskuteczniejszych metod jest limfodrenaż, który poprawia krążenie krwi i limfy. Pytaj o takie zabiegi w dobrych salonach urody.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...