Rodzinne wakacje w górach. Jak je zaplanować?

Górskie wędrówki

Wspólny rodzinny wypoczynek w Szczyrku? Świetna sprawa! Zwłaszcza, że wokół znajduje się sporo ciekawych atrakcji zarówno dla rodziców, jak i dla najmłodszych turystów. Nawet mimo pandemii można oddać się tu wielu ciekawym aktywnościom, związanym głównie z rekreacją na świeżym powietrzu. Dlaczego warto tu przyjechać w większym gronie? Co można zobaczyć i przeżyć w polskich górach?

Rodzinny wypoczynek w Szczyrku – dlaczego warto?

W porównaniu z innymi popularnymi górskimi kurortami, takimi jak Wisła, Bukowina Tatrzańska czy Zakopane, Szczyrk prezentuje się jako spokojne, zaciszne i urokliwe miejsce, w którym nie gromadzą się tłumy gości, ale jest tu wystarczająca ilość atrakcji i obiektów wypoczynkowych nawet na dwutygodniowy urlop.

Nie można się tu nudzić, zwłaszcza z dziećmi. Ta górska miejscowość pełna jest malowniczych krajobrazów. Można tu zaczerpnąć świeżego powietrza, tak nieocenionego dla maluchów, a ponadto wyruszyć w pieszą wędrówkę po szczytach lub na wycieczkę rowerową – szczególnie że jest tu sporo wypożyczalni sprzętu sportowego.

Co można robić w Szczyrku z dziećmi?

Maluchy na pewno docenią wizytę w stajni Eliksir, ulokowanej u podnóża gór Skalite i Skrzyczne. To miejsce dla tych dzieci, które kochają kontakt ze zwierzętami. Są tu kucyki i większe konie. Dostępna jest opcja nauki jazdy w całkiem przystępnej cenie. Świetny wstęp do, być może, hobby na całe życie!

Planując wypoczynek w Szczyrku, nie sposób pominąć także szczytu Klimczok. Trasa nie jest zbyt wymagająca, nawet dla małych nóżek. Początkowo kroczy się po asfalcie, a w drugiej części trasy płaskie podłoże zastępują kamienie. Z wysokości rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Skrzyczne i Wielką Czantorię. Jeśli trafi się na dobrą pogodę i widoczność, to przeżycia są niezapomniane. Po drodze są sklepy z pamiątkami i przekąskami, więc na pewno nikt nie będzie „poszkodowany”.

Kolejną fajną opcją jest piknik przy rzece Żylina lub przejażdżka biegnącą wzdłuż niej ścieżką rowerową. Ciekawy sposób na spędzenie w ten sposób połowy dnia. Drugą część można poświęcić choćby na wjazd kolejką linową na Jaworzynę. U jej szczytu rozciąga się fantastyczna panorama całego Beskidu Śląskiego.

Trzeba również dodać, że w Szczyrku oraz w jego okolicach funkcjonuje wiele lokalnych agencji turystycznych, które specjalizują się w wycieczkach po pobliskich atrakcjach. Warto dopytać o możliwość skorzystania z oferty w tym roku, być może wiele programów wciąż jest dostępnych, nawet mimo pandemii.

Gdzie się zatrzymać w Szczyrku, podróżując z rodziną?

Ze względu na wygodę dzieci, najlepiej wybrać taki obiekt noclegowy, który jest ulokowany w ścisłym centrum miejscowości, blisko atrakcji, do których można dotrzeć na piechotę.

Świetną propozycją są więc Apartamenty u Betera, które zapewniają klimatyczny góralski wypoczynek w wysokim standardzie. Dogodne kilkuosobowe apartamenty pomieszczą kilkuosobową rodzinę i zapewnią doskonały komfort pobytu.

Do dyspozycji gości apartamentów jest prywatna łazienka (bardzo ważna przy podróżowaniu z najmłodszymi), salon do wspólnego spędzania czasu, parking mieszczący także duże rodzinne samochody oraz rozrywka w postaci darmowego Wi-Fi i telewizji kablowej.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...