• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar rolek?

rolki

Jazda na rolkach to wspaniały sport, który porwał już wielu fanów aktywnego wypoczynku. Szybka jazda na torze lub swobodna przejażdżka po parku to prawdziwy relaks. Aby jednak w pełni cieszyć się tą popularną rozrywką, warto dobrze dopasować rodzaj oraz rozmiar rolek. Co zatem należy wziąć pod uwagę, aby idealnie dostosować te akcesoria? Jak dobrać odpowiedni rozmiar rolek?

Pomiar stopy przed zakupem rolek

Przed zakupem rolek zmierzyć stopę przy użyciu centymetra. Warto pamiętać, że wieczorem nogi są nieco spuchnięte i to właśnie wtedy należy sprawdzić ich wymiar. Można to także zrobić po wysiłku fizycznym, kiedy stopy pod wpływem rozszerzonych naczyń krwionośnych są po prostu większe.

Pomiar o poranku może skutkować błędem związanym z zaniżeniem rozmiaru i późniejszym dyskomfortem podczas używania rolek. Stopę należy mierzyć od czubka najdłuższego palca aż do pięty, a wynik porównać z tabelą rozmiarów od producenta.

Podczas pomiaru należy wypchnąć kolano do przodu, aby stopa dokładnie osiadła na podłożu, a pomiar był jak najdokładniejszy. Oczywiście używa się także skarpetek, w których zamierza się uprawiać ten sport – wyjaśnia przedstawiciel firmy Rowerrolki.pl z Krakowa.

Ciekawą informacją jest też fakt, że nie zawsze obie stopy mają ten sam rozmiar. Wymiar rolek należy więc dopasować do większej z nich. 

Wybór rozmiaru rolek dla dzieci i dla dorosłych

To, jak dobrać rozmiar rolek zależy od kilku czynników. Wymiar powinien być jednak jak najbardziej dopasowany. Warto także wziąć pod uwagę wiek ich posiadacza. Jeśli kupujemy te akcesoria dla osób, których ciała wciąż rosną, należy wybrać model o nieco większym rozmiarze tak, aby rolki można było użytkować przez kilka następnych lat. Oczywiście jeśli po przymiarce użytkownik czuje się stabilnie i bezpiecznie.

Sprawa wygląda podobnie w przypadku zakupu jednej pary rolek dla rodzeństwa. Jeśli jedno z nich nosi rozmiar 36, a inne 37 – zazwyczaj nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać rozmiar 37, który przy pomocy specjalnych zaczepów dopasuje się do mniejszej stopy. Taki produkt posłuży przez kilka lat i może być używany przez dwie osoby.

Zakup rolek dla osoby dorosłej wydaje się być prostszy i można po prostu wybrać rozmiar, który jest użytkowany w przypadku butów. Warto jednak pamiętać o prawidłowym pomiarze, a w razie wątpliwości wybrać raczej nieco większe niż zbyt ciasne rolki.

Zawsze trzeba przymierzyć sprzęt bezpośrednio przed zakupem i  sprawdzić, czy jest wygodny, odpowiednio dopasowany oraz stabilny. Kupując rolki na odległość, należy skonsultować się z  fachową firmą, która doradzi w kwestii tabeli rozmiarów.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...