• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak przewozić narty samochodem?

transport nart

Szykuje się zimowy wyjazd na narty? Zastanawiasz się, w jaki sposób przewieźć autem dwie deski? Pamiętaj, że odpowiednie transportowanie takiego sprzętu ma ogromny wpływ na twoje bezpieczeństwo, ale też wygodę wszystkich pasażerów. Ponadto w niektórych państwach kwestię tę regulują przepisy. Dlatego wyjaśniamy, w jaki sposób prawidłowo i z głową przewozić narty autem.

Przewożenie nart samochodem – o tym nie możesz zapomnieć

Zdecydowana większość narciarzy wybiera się na zimowe ferie samochodem. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to najwygodniejszy sposób przewiezienia całego ekwipunku – w tym zwłaszcza nart.

Są narciarze, którzy decydują się transportować je wewnątrz kabiny samochodowej. Jest to jednak możliwie tylko w przypadku odpowiednio dużych modeli pojazdów. Ponadto trzeba wtedy rozłożyć tylne siedzenie. Dlatego jeżeli wybierasz się na stok z rodziną, musisz znaleźć inne rozwiązanie.

 – Niektóre europejskie kraje mają restrykcyjne przepisy, jeśli chodzi o transport nart. Ci, którzy zamierzają szusować w Szwajcarii, we Francji czy w Niemczech powinni wyposażyć swoje auto w specjalny bagażnik do tego sprzętu zimowego – musi być on dodatkowo firmowy i atestowany – tłumaczy ekspert ze sklepu NartyKrakow.pl.

We Włoszech przepisy są nieco bardziej elastyczne – narty mogą być przewożone w dowolny sposób, jednak nie mogą wystawać poza obrys auta.

Jak najlepiej przewozić narty samochodem?

Jeżeli chcesz zapewnić wygodę oraz bezpieczeństwo, zarówno sobie, jak i pasażerom, to przed wyprawą na narty, powinieneś pomyśleć o dobrych akcesoriach do ich przewożenia. Możesz do tego wykorzystać:

  • specjalne uchwyty narciarskie – uchwyty takie montuje się do bagażnika bazowego lub mocuje z relingami na dachu. Trzeba jednak pamiętać, że ten sposób przewożenia nart nie zapewnia ich zabezpieczenia przed śniegiem, deszczem czy błotem;
  • boksy – boksy to bardzo dobre i funkcjonalne rozwiązanie. Gwarantują one bezpiecznie przewożenie nart samochodem, ale też innego rodzaju bagażu, dlatego wykorzystasz je także latem. Chcąc transportować w nich sprzęt narciarski, nie można zapomnieć o montażu w nich odpowiednich uchwytów
  • bagażnik magnetyczny – montuje się go bez ingerencji w konstrukcję auta. Jest to tani i dobry sposób na przewożenie dwóch desek. Jedyną wadą tego typu bagażnika jest fakt, że mocując go na dachu samochodu, należy jechać z ograniczoną prędkością. Zwykle auto nie może poruszać się szybciej niż 130 km/h.

Niektórzy stawiają również na bagażnik na narty na hak. Decydując się na niego, trzeba pamiętać, aby narty nie zasłaniały ani tablicy rejestracyjnej, ani świateł – w przeciwnym razie można spodziewać się otrzymania mandatu.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...