• Superkobieta jest taka jak Ty

    Niezależnie od tego, czy stawiasz na karierę czy właśnie założyłaś rodzinę, czy Twoją pasją są podróże czy może interesujesz się modą, szukasz urodowych porad lub też pragniesz przede wszystkim dbać o zdrowie – na portalu SuperKobiety z pewnością znajdziesz to, co Cię zainteresuje i zainspiruje. Wiemy, co jest dla Ciebie ważne, czego pragniesz, i co pomoże Ci zdobywać świat.

  • Jesteśmy blisko kobiet

    Kobiety dziś to superkobiety! Mają wiele twarzy, łączą dziesiątki obowiązków i nigdy nie zostają w tyle. Zawsze idą przed siebie. Niezależne i silne bizneswoman, a jednocześnie ciepłe i wrażliwe matki i żony. Jak to robią? Wiedzą, czego chcą, i gdzie mogą szukać pomocy i ciekawych porad. Portal SuperKobiety powstał właśnie z myślą o nich. Łącząc różnorodną tematykę, jest blisko nich w każdej sytuacji.

Jak się przygotować do pierwszej wizyty u ginekologa?

Badanie ginekologiczne

Wizyta u ginekologa powoduje stres, szczególnie w sytuacji, gdy to Twój pierwszy kontakt z takim specjalistą. Z tego powodu przed badaniem warto przygotować się w odpowiedni sposób, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Wówczas wizyta nie będzie tak stresująca i przebiegnie znacznie spokojniej. Co należy zrobić przed pierwszym spotkaniem z ginekologiem?

Pierwsza wizyta u ginekologa – kiedy się wybrać?

Przed zaplanowaniem wizyty u ginekologa trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego lekarza. Powinien być on profesjonalny, a zarazem sympatyczny, by nie zrazić Cię do kolejnych badań. Dobrze sprawdzą się specjaliści z polecenia, szczególnie w sytuacji, gdy jesteś bardzo młoda. Płeć lekarza nie ma znaczenia, jednak wiele młodych dziewczyn chętniej wybiera się do ginekolożek.

Ważne jest także zaplanowanie terminu. Najlepiej udać się do lekarza na kilka dni po zakończeniu okresu, kiedy to obraz na USG jest najbardziej czytelny. Każdy typ badania ma nieco inne wymagania odnośnie daty, dlatego warto zweryfikować tę kwestię jeszcze przed ustaleniem dokładnego terminu.

Dobrym pomysłem jest zapoznanie się ze szczegółami badania i pytaniami, które może zadać lekarz. Im więcej wiesz o całym procesie, tym stres będzie mniejszy. Przygotowanie odpowiedzi na pytania ginekologa pozwala również na skrócenie czasu wizyty, co jest korzystne zarówno dla pacjentki, jak i samego lekarza – stwierdza specjalistka z gabinetu ginekologicznego Danuty Kardzis w Gdańsku.

Jak przygotować się do badania?

Przygotowanie do badania ogranicza się jedynie do zachowania podstawowej higieny. Depilacja okolic intymnych jest opcjonalna, więc nie musisz się na nią decydować, jeśli nie chcesz. Dobrym pomysłem jest jednak ubranie się w odpowiedni sposób. Najwygodniejsze okazują się sukienki i spódnice, których nie trzeba zdejmować podczas badania. W ten sposób można także zakryć intymne części ciała podczas przemieszczania się z miejsca, w którym się przebierasz, na fotel.

Na kilka godzin przed badaniem ginekologicznym nie należy używać zbyt silnych i mocno pachnących detergentów, które mogą zamaskować objawy poważnych chorób i infekcji. Zaleca się także zachowanie wstrzemięźliwości seksualnej przez co najmniej dwie doby przed udaniem się do ginekologa.

Najważniejsze jest jednak przygotowanie pod względem psychicznym. Stres może znacznie utrudnić cały proces i skutecznie zniechęcić Cię do kolejnych badań. Z tego powodu warto wybrać sprawdzonego lekarza i dopytać go o te kwestie, które budzą Twoje wątpliwości. Wówczas badanie przebiegnie znacznie spokojniej, a co za tym idzie – również szybciej.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...