Zastosowania taśm rypsowych

taśmy rypsowe

Taśma rypsowa jest produktem o szerokim zastosowaniu. Wykorzystuje się ją głównie w branży krawieckiej jako element ozdobny ubrań. Dzięki możliwości wyboru dowolnego wzoru i koloru może stanowić także doskonałą dekorację prezentu. Taśma rypsowa jest tkana, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w przemyśle tekstylnym. Może stanowić element bielizny, odzieży, służyć jako wstążka ozdobna. 

Do czego służą taśmy rypsowe? 

Taśma rypsowa ma wiele zastosowań. Jest to produkt tkany o różnorodnych szerokościach, kolorach i wzorach. Taśmy tego typu dzielą się na dwa główne typy — użytkowe i ozdobne. Taśmy użytkowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle tekstylnym. Stanowią elementy ubrań, takie jak paski do obszywania, tasiemki do bielizny, lampasy czy sznurki odzieżowe. Taśmy ozdobne to natomiast element dekoracyjny, który stosuje się do pakowania prezentów, gadżetów reklamowych, zdobienia bielizny czy wyrobów papierniczych. Ten rodzaj taśm urozmaicony jest wieloma wzorami i kolorami, dzięki czemu można dopasować go do wybranej aranżacji. 

Taśmy rypsowe stosuje się także w obuwnictwie jako nietypowe sznurówki. Można je spotkać także na wielu uroczystościach w postaci wstęg, pasków do zawieszania medali i przepasek. W asortymencie importera galanterii metalowej Krawgors można znaleźć produkty o różnorodnym przeznaczeniu. Firma oferuje taśmy rypsowe z nadrukiem, wzorzyste i jednolite o szerokości od 15 do 60 milimetrów. 

Zalety taśm rypsowych 

Największą zaletą taśm rypsowych jest przede wszystkim ich różnorodność. Klienci mogą dobrać odpowiedni dla siebie produkt pod względem:

  • koloru, 
  • wzoru, 
  • szerokości, 
  • materiału, 
  • dodatkowych zdobień. 

Zarówno klienci indywidualni, jak i firmy mogą skorzystać z bogatego asortymentu. Taśmy rypsowe to bardzo dobry nośnik reklamy. Dzięki temu, że można na nich wydrukować dowolny wzór, na przykład nazwę lub logo firmy, są często stosowane jako gadżety, na przykład zawieszki na klucze czy smycze. 

Rypsówki wykonuje się zwykle z miękkich i delikatnych włókien poliestrowych. Charakteryzują się pionowymi prążkami, które nadają im ciekawy wygląd. Dzięki miękkości sprawdzają się jako elementy ozdobne ubrań, biżuterii czy dodatki do włosów. Ponadto, taśmy rypsowe łatwo się czyści, dzięki czemu mogą zachować estetyczny wygląd przez długi czas. Mimo tego, że są dosyć delikatne, poliester nadaje im pewien stopień wytrzymałości, dlatego nie przerwą się pod ciężarem kluczy czy medalu. Taśmy rypsowe znajdują zatem zastosowanie w wielu branżach. Możliwość dopasowania wzoru do indywidualnych potrzeb dodatkowo wpływa na ich popularność. 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...