Twardość podeszwy w butach dla dzieci   

Podeszwa w butach dziecięcych

Wybór pierwszych butów dla dziecka dla wielu rodziców stanowi nie lada wyzwanie. Wciąż krąży wiele sprzecznych opinii na temat tego, jakie mają być wygodne buciki dziecięce. Aby jednak zapewnić komfort i prawidłowy wzrost stóp, należy pamiętać o tym, że buty muszą być nie tylko dobrze dopasowane, ale również ich elementy powinny sprzyjać zdrowemu rozwojowi stóp. Jak wybrać twardość podeszwy w obuwiu dziecięcym i na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Podeszwa butów dziecięcych – twarda czy miękka?

Jeszcze nie tak dawno temu, część osób uważała, że buty dla dziecka muszą mieć twardą podeszwę, która będzie stabilizować stopy. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ twarde podłoże będzie znacząco krępować ruchy stopy, a tym samym nie będzie komfortowe. Z tego powodu podeszwa w butach dziecięcych powinna być elastyczna oraz miękka, uginająca się na 1/3 długości obuwia.

Miękka podeszwa w butach dziecięcych umożliwia maluszkowi naturalne zginanie stopy i zapewnia mu taką swobodę ruchu, jaką ma podczas chodzenia na boso. Poza tym jest bardzo miękka i wygodna w noszeniu, co w efekcie zachęca malucha do stawiania pierwszych kroków.

Dobrym wyborem będzie także podeszwa z antypoślizgową powłoką, która zapewni dziecku stabilizację do podłoża. Dzięki temu uniknie ono potknięcia się i wywrócenia podczas energicznych dziecięcych zabaw.

O czym warto pamiętać przed zakupem butów dziecięcych?

Zalecane jest, aby funkcjonalne i zdrowe buty dziecięce były wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, takich jak bawełna lub skóra naturalna. Tworzywa te znakomicie przepuszczają powietrze i wilgoć, w związku z czym czemu zmniejsza nadmierną potliwość stóp, zwłaszcza w letnich sezonach. Skóra i bawełna są miękkie i elastyczne, co sprawia, że właściwie dopasowują się do stóp maluchów. Warto również postawić na obuwie wyścielane w środku oddychającym materiałem, który dodatkowo zapewni dziecku wygodę.

Nie bez znaczenia pozostaje zapiętek buta, który musi być sztywniejszy niż inne jego elementy. Niemniej jednak nie może być zbyt twardy, ponieważ w takim wypadku będzie krępować naturalne ruchy malucha. Najlepiej, żeby zapiętek był elastyczny i swobodnie poruszał się wraz z ruchami pięty.

Na pierwsze buciki często wybierane są buty na rzepy, które zapewniają prawidłową stabilizację i pozwalają na dowolną regulację dopasowaną do wymiarów stopy. Obuwie na rzepy dostępne w sklepie obuwniczym Stopa Antylopa jest także o wiele łatwiejsze w zakładaniu, dzięki czemu maluch może rozpocząć naukę samodzielnego ubierania się.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnio: 5,00 z 5)
Loading...