Jakie zabiegi kosmetyczne najlepiej wykonywać zimą, a jakie latem?

Nakładanie maseczki na twarz

Czy wiesz o tym, że wybrane zabiegi kosmetyczne warto wykonywać zimą, a inne latem? Dzięki naszemu artykułowi dowiesz się, o jakie dokładnie zabiegi chodzi i w jakich okresach dobrze je wykonywać. Opowiemy też o tym, dlaczego tak się dzieje, że na niektóre zabiegi warto decydować się w konkretnym okresie. Jeśli planujesz skorzystać z usług kosmetycznych, koniecznie zajrzyj do naszego tekstu.

Dlaczego wybranych zabiegów kosmetycznych nie powinno się wykonywać latem?

Lato jest takim okresem, w którym najczęściej panuje silne nasłonecznienie i Twoja skóra jest narażona na nadmierną ekspozycję na promienie UVA i UVB. Jeśli skorzystasz z wybranych zabiegów kosmetycznych latem, promienie słoneczne padające na Twoją skórę mogą osłabić płaszcz wodno-lipidowy, w wyniku czego może dojść do hiperpigmentacji. Słońce może doprowadzić do uporczywych dolegliwości natury dermatologicznej, takich jak na przykład zaczerwienie skóry, uczucie pieczenia, podrażnienie czy złuszczenie skóry.

Są to wystarczające powody, dla których wykonanie niektórych zabiegów w wybranym gabinecie medycyny estetycznej warto odłożyć na zimową porę. Warto jednak wiedzieć, że korzystanie z usług kosmetologa przed lub po lecie ma jeszcze jedno uzasadnienie. Opalenizna, która pojawia się na Twoim ciele latem, uniemożliwia dokładną ocenę kondycji Twojej skóry.

Na jakie zabiegi kosmetyczne można pozwolić sobie latem, a które zabiegi powinny być wykonywane zimą?

Na szczęście nie jest tak, że wszystkie zabiegi kosmetyczne powinny być wykonywane zimą. W ofercie gabinetów medycyny estetycznej znajdziesz wiele zabiegów, które mogą być przeprowadzane w okresie letnim. Mowa między innymi o mezoterapii igłowej, która polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych koktajli pozytywnie wpływających na kondycję skóry. Dzięki mezoterapii igłowej wykonywanej chwilę przed latem lub w jego trakcie redukuje się ryzyko nieprzyjemnych konsekwencji nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Także przyjmowanie niektórych kwasów jest dozwolone w okresie letnim, np. kwasu laktobionowego. Poza tym wart uwagi jest peeling tlenowo-wodny i infuzja tlenowa.

Zimą z kolei powinna być wykonywana między innymi depilacja laserowa, mezoterapia bezigłowa, mikrodermabrazja, wybrane peelingi chemiczne. Jeśli planujesz usunąć znamiona skórne, to także lepiej, jeśli zrobisz to zimą. Dotyczy to również endermologii, szczotkowania ciała na sucho, przyjmowania osocza bogatopłytkowego, radiofrekwencji czy korzystania z lasera frakcyjnego CO2.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...