Witaj szkoło! Kompletujemy wyprawkę ucznia. Co powinno się w niej znaleźć

Początek roku szkolnego

Druga połowa sierpnia to czas, kiedy uwaga dużej części rodziców skoncentrowana jest na kompletowaniu wyprawki szkolnej dla swoich dzieci. Właśnie wtedy kupujemy plecaki, zeszyty, długopisy, kredki, bloki i inne niezbędne przybory szkolne. Do zadania tego warto podejść bardzo poważnie, gdyż odpowiednio wyposażony tornister z pewnością ułatwi naukę każdemu dziecku. Sprawdźmy zatem, czego nie powinno zabraknąć w wyprawce szkolnej ucznia?

Jaki plecak szkolny dla dziecka?

Plecak to obecnie najpopularniejsza forma szkolnego tornistra. Nic więc dziwnego, że ilość modeli dostępnych w sprzedaży może przyprawić o zawrót głowy. Pamiętajmy jednak, że plecak ma być nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny. Właśnie tym charakteryzują się plecaki takich marek jak: Jeune Premiere, Lassig, czy Fresk. Produkty te są wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Posiadają też wiele funkcjonalnych rozwiązań np. szerokie regulowane szelki oraz kieszenie na butelki. Plecaki te są dostępne m.in. w internetowym sklepie Skrzynka Beniaminka, gdzie prócz plecaków można kupić szeroki wybór książeczek edukacyjnych, dostosowanych do dzieci w różnym wieku. Znajdziemy tam również lunchboxy, bidony, worki gimnastyczne i wiele innych produktów, przydatnych dziecku w szkolnej rzeczywistości. Co ważne sklep oferuje wyłącznie markowe towary, które posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty.

Co powinno się znaleźć w szkolnym plecaku?

Właściwe wyposażenie szkolnego tornistra to nie tylko podręczniki, ale przede wszystkim przybory, które są niezbędne podczas zajęć w szkole. Do tych najczęściej wykorzystywanych należą długopisy, ołówki, farby, a także pisaki. Dzięki nim nauka pisania oraz odrabianie prac domowych może stać się czystą przyjemnością. Dużą popularnością cieszą się pastelowe pachnące flamastry firmy Ooly. Są one inspirowane słynnymi francuskimi wypiekami. W piórniku każdego ucznia nie może również zabraknąć linijki, ekierki z kątomierzem, gumki, czy nożyczek.

Gdy mowa o piórniku, warto wybierać te, które będą trwałe i funkcjonalne. Takimi z całą pewnością są produkty firm Trixie oraz Lilliputiens. Osoby poszukujące wyrobów ekologicznych, mogą wybrać piórniki wykonane z drewna bądź lnu. Nieodłącznym wyposażeniem ucznia, szczególnie w deszczowe dni będzie parasol, np. firmy Penny Scallan, oferującej również trwałe kalosze, których wzór można dopasować do wzoru parasolki.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...