Jak dobrać jeansy do typu sylwetki?

Jeansy

Jeansy to obowiązkowy element garderoby, który gości chyba w każdej szafie. Są ponadczasowe i dobre niemal na każdą okazję. Zakładamy je chętnie niezależnie od pory roku i okoliczności. Bogactwo fasonów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Aby jednak dokonać najlepszego wyboru i znaleźć spodnie, które podkreślą atuty figury, warto wiedzieć, jak dobrać jeansy do typu sylwetki. 

Jeansy to niezwykle popularne spodnie uszyte z tkaniny bawełnianej typu jeans, charakteryzującej się skośnym splotem. Ich historia sięga XIX wieku, kiedy to zostały zaprojektowane przez Leviego Straussa z myślą o górnikach i farmerach. Szczególną popularnością zaczęły się cieszyć w latach sześćdziesiątych XX wieku, stały się bowiem ulubionym elementem garderoby młodzieży. Od tego czasu na stałe zagościły w modzie, stając się jedynym z symboli popkultury. 

Wśród podstawowych fasonów jeansów wyróżnia się spodnie typu regular, silm, mom jeans oraz boyfriend. Aby dobrać je do rodzaju sylwetki, warto wiedzieć, czym się charakteryzują.

Regular – jeansy o prostym klasycznym kroju z nogawką mającą tę samą szerokość na całej długości. Dzięki temu doskonale sprawdzą się u pań z masywniejszymi udami lub łydkami, ponieważ pozwolą wyrównać proporcje i optycznie wyszczuplą sylwetkę. Będą zatem dobrym wyborem dla figury typu gruszka.

Slim – potocznie nazywane rurkami to jeansy dopasowane i dobrze przylegające do ciała. O to, dla kogo będą najlepsze zapytaliśmy przedstawiciela sklepu z modą kobiecą Monita Stile.

Ze względu na to, że jeansy typu slim są dopasowane i podkreślają wszystkie atuty sylwetki, mogą także wyeksponować niedoskonałości. Polecane są zatem paniom o szczupłej, proporcjonalnej budowie. Sprawdzą się również przy figurze typu jabłko, która mimo pełniejszej góry na ogół charakteryzuje się szczupłymi nogami.

Mom jeans – spodnie o bardzo wysokiej talii oraz nogawkach szerszych na górze i zwężanych ku dołowi. Sprawdzą się zarówno przy sylwetkach bardzo szczupłych, którym nadadzą objętości, jak i u osób z wydatniejszym brzuchem. Wysoka talia podkreśli najwęższą część sylwetki, a jedocześnie ukryje brzuch, podczas gdy zwężane nogawki wyrównają proporcje.

Boyfriend – jeansy o luźnym, chłopięcym kroju. Najczęściej mają obniżony stan i podwinięte nogawki. Przypadną do gustu szczupłym paniom, a także posiadaczkom masywniejszych ud i szerszych bioder. Ze względu na niski stan nie są natomiast polecane dla figury typu jabłko, a także dla osób o krótkich nogach, ponieważ mogą dodatkowo skrócić sylwetkę.

Dobierając jeansy do typu sylwetki, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jej atuty i podkreślić je odpowiednim krojem spodni. Jest to jednak tak uniwersalny element garderoby, że nie może zabraknąć go w żadnej szafie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...