Co warto zobaczyć w okolicach Świecka?

turyści

Świecko to niewielka wieś w województwie lubuskim, leżąca na granicy Polski z Niemcami. Mimo tego, że jest to mała miejscowość, to oferuje wiele ciekawych okolicznych atrakcji dla odwiedzających Świecko turystów. Można tam zarówno zwiedzać średniowieczne zamki i twierdze, jak i opalać się oraz wypoczywać nad zalewem z piękną plażą. Jakie jeszcze miejsca w Świecku i w okolicznych miejscowościach warto odwiedzić?

Zalew w Gorzuchowie

Jedną z największych atrakcji Świecka jest zalew znajdujący się w odległości 2 km od wsi w małej miejscowości Gorzuchów. Zbiornik powstał na terenach wyrobisk po starej żwirowni i głównie pełni funkcje rekreacyjno-turystyczne. Powstało tu miejskie kąpielisko, które otacza malowniczy krajobraz. Wokół zalewu można także skorzystać z plaży strzeżonej przez ratownika, placu zabaw i boiska do siatkówki. Dla turystów bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem jest również możliwość wypożyczenia rowerków wodnych i kajaków. W pobliskich miejscowościach jest jednak wiele innych atrakcji, których nie da się zwiedzić w jeden dzień, dlatego warto zdecydować się na nocleg w okolicy Świecka.

Atrakcje w okolicach Świecka dla dzieci

Świecko i okoliczne wsie oferują wiele atrakcji dla najmłodszych. Jedną z nich jest Minieuroland, czyli park miniatur, w którym znajduje się 40 dokładnie odwzorowanych makiet, przedstawiających najznamienitsze zabytki Kotliny Kłodzkiej, Dolnego Śląska oraz Europy. Dużym wydarzeniem w parku jest Festiwal Kolorów, który odbywa się od końca czerwca do końca listopada. W tym czasie zwiedzający podziwiać mogą ponad 70 000 kompozycji kwiatowych, złożonych z wielu gatunków kwiatów, krzewów oraz drzew. W Polanicy-Zdroju oddalonej od Świecka o 12 km znajduje się natomiast największa atrakcja miasta, czyli niedźwiedź polarny. Betonowa rzeźba powstała w 1910 roku i stanowi znak zasięgu lądolodu skandynawskiego na Ziemi Kłodzkiej. Jest to także świetna okazja dla dzieci, by zobaczyć, jak wygląda, choć w przybliżeniu, niedźwiedź polarny.

Twierdze i zamki w okolicy Świecka

Ciekawych miejsc do odwiedzenia w okolicy Świecka jest wiele, dlatego warto wynająć pokój w hotelu, przykładowo w hotelu Horda w Słubicach, aby móc zobaczyć je wszystkie. W trakcie pobytu można odwiedzić kilka twierdz i zamków – w odległości 7 km od Świecka znajduje się ogromna Twierdza Kłodzko, posiadająca ciekawą historię. Ze szczytów budowli podziwiać można panoramę miasta oraz gór otaczających Ziemię Kłodzką. W okolicach Gór Stołowych i Świecka znajduje się również przepiękny zamek w Ratnie Dolnym. Obecnie jest on własnością prywatną, ale można podziwiać jego odrestaurowaną elewację z zewnątrz. Warto odwiedzić także oddaloną o 10 km od Świecka twierdzę Srebrna Góra. Jest to największa warownia w Europie, po której przewodnikiem jest żołnierz znający ciekawe fakty dotyczące twierdzy.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...