Skandynawskie wkładki drzwiowe 

Wkładka skandynawska

Okucia drzwiowe odgrywają istotną rolę w ruchu skrzydeł. Zawiasy, klamki i inne (najczęściej) metalowe elementy instalacji pozwalają na jej otwieranie oraz zamykanie. Ważnym aspektem jest także właściwe zabezpieczenie wejścia do mieszkania lub domu przed ingerencją intruzów – niezastąpione w tym celu są skandynawskie wkładki. Sprawdź, czym się wyróżniają.

Istnieje wiele sposobów na włamanie się do zamkniętego budynku. Przykładem takiej praktyki może być lockpicking, czyli próba nieinwazyjnego otwarcia drzwi z wykorzystaniem różnych narzędzi, np. wytrychu. Inną metodą jest bumping key: aby dostać się do środka, „nieproszony gość” wkłada specjalnie przygotowany klucz do zamka i delikatnie w niego uderza. Wstrząsy sprawiają, że zastosowana blokada powoli przestaje działać. Można jednak uniknąć naruszenia swojej prywatności i kradzieży dóbr dzięki doborze właściwych wkładek do drzwi.

Czym charakteryzują się zamykające okucia drzwiowe – wkładki skandynawskie? 

Zadaniem wkładek do zamków jest uniemożliwienie wtargnięcia do domu bądź mieszkania po przekręceniu klucza. Można wyróżnić kilka rodzajów podobnych okuć drzwiowych. Szczególną popularnością cieszą się rozwiązania bębenkowe, do których zalicza się modele jednostronne (określane też jako „połówkowe”), dwustronne (najpopularniejsze) lub z gałką. Warto jednak podkreślić, że opisane instalacje nie działają równie skutecznie, jak wkładki skandynawskie. Cechą, która je wyróżnia, jest odporność na wszelakie metody manipulacji zamkiem, w tym lockpicking i bumping key.

Proponowane rozwiązanie może być dodatkową formą ochrony antywłamaniowej. Podobna technologia sprawia, że można czuć się bezpiecznym pomimo ewentualnych, wcześniejszych doświadczeń z innymi wkładkami. Opcję skandynawską poznaje się po specyficznej formie – jest to model cylindryczny (oraz owalny). Skrzydła zazwyczaj otwierane są na zewnątrz, aby uniknąć utraty energii cieplnej w środku mieszkania. Podobne okucia drzwiowe (dostępne np. w ofercie sklepu DOMATOR) wyróżniają się również tym, że zazwyczaj montowane są powyżej klamki.

Do jakich drzwi pasują wkładki skandynawskie? 

Opisywane wkładki są kompatybilne z drzwiami, zamkami i kłódkami typu skandynawskiego. Należy tutaj jednak wskazać, że produkty powinny mieć odpowiednie atesty, aby zapewniać właściwą ochronę. Warto również upewnić się, czy okucia legitymizują się odpowiednią im klasą antywłamaniową. Dobrze też, aby w zestawie znajdowało się kilka kluczy. Właściwych informacji można poszukiwać na stronie internetowej sklepu, u sprzedawcy lub producenta.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...