Jak szybko pozbyć się zaskórników?

Oczyszczanie twarzy

Zaskórniki potrafią oszpecić i odebrać pewność siebie. Czarne kropki na nosie, brodzie i policzkach są zmorą niejednej kobiety. Wiele z nich chciałoby wiedzieć, jak szybko pozbyć się zaskórników? W internecie można znaleźć na ten temat wiele różnych informacji, ale nie wszystkim warto wierzyć. Aby wiedzieć, jak najskuteczniej walczyć z problemem dowiedz się, skąd się biorą tzw. wągry i jakie środki pomogą usunąć je na stałe.

Co to są zaskórniki i jak powstają?

Zaskórniki powszechnie określane jako wągry to po prostu masa łojowo-rogowa, która zalega w ujściach mieszków włosowych. Mogą mieć dwie formy:

  • Zamkniętą (białą) – to białe wypryski, które tworzą się w wyniku zatkania ujścia gruczołu łojowego przez martwe komórki naskórka.
  • Otwartą (czarne) – w tym przypadku utlenianie sebum połączonego ze zrogowaciałym naskórkiem powoduje, że zaskórniki mają ciemny kolor i widzimy je jako nieestetyczne czarne kropki na skórze.

Powstawanie zaskórników wynika przede wszystkim z nadprodukcji sebum w gruczołach łojowych oraz niewystarczającego oczyszczania twarzy. Choć istnieją różne sposoby na szybkie pozbycie się zaskórników, na przykład plastry do nosa, to jednak długofalowe efekty można osiągnąć, jedynie stosując odpowiednio dobrane kosmetyki oczyszczające cerę.

Jak szybko pozbyć się zaskórników?

Głębokie oczyszczanie skóry twarzy to najlepszy sposób na rozwiązanie problemów z zaskórnikami. Jeśli połączy się je ze zdrową dietą, efekty mogą nawet przekroczyć oczekiwania. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry z zaskórnikami?

Podstawą powinny być regularne peelingi dobrane do rodzaju cery. Ważne jest, by były skuteczne, ale delikatne i oparte na naturalnych składnikach. Im mniej szkodliwych substancji w składzie, tym szybciej zauważysz rezultaty stosowania peelingu. Godne polecenia kosmetyki peelingujące do różnych typów skóry, znajdziesz w sklepie internetowym TianDe&Kropka.

Oprócz regularnego stosowania peelingów warto wybrać delikatny żel lub piankę do codziennego mycia twarzy. Ważnym elementem pielęgnacji skóry twarzy powinno być tonizowanie. To krok, który wiele kobiet pomija, choć ma dla skóry ogromne znaczenie.

Czego nie robić?

Na koniec kilka słów przestrogi. Z zaskórnikami często zmagają się osoby o skórze skłonnej do przetłuszczania się. W związku z tym często sięgają po silnie matujące lub wysuszające środki, które zwykle tylko pogłębiają problem. Stosownie ich nie rozwiąże problemów z zaskórnikami, a nawet może je zaostrzyć, ponieważ przesuszona skóra będzie wydzielać jeszcze więcej sebum.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...