Czy sztuczne kwiaty nie płowieją w słońcu?          

Sztuczne kwiaty

Dekorowanie ogrodów, mieszkań, domów i lokali użytkowych kwiatami to czynnik wpływający na estetyczny i jednocześnie przytulny charakter przestrzeni. Każdy z nas jednak wie, że upały i słońce to największy wróg wszystkich roślin. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na sztuczne rośliny, które w porównaniu do naturalnych są o wiele bardziej odporne na zmienne warunki pogodowe. Dlaczego kwiaty płowieją i czy dotyczy to również sztucznych roślin?

Jak słońce wpływa na rośliny?

Kwiaty, które znajdują się w domach na parapetach lub w ogrodach w okresach, kiedy jest duże słońce, powinny być przenoszone w bardziej zacienione miejsca. Jest to trudne zadanie, zwłaszcza jeśli nie mamy czasu na ciągłe monitorowanie ich warunków oraz rozwoju. Co więcej, na tle sztucznych kwiatów naturalne wymagają od nas specjalistycznej pielęgnacji, która mogłaby ochronić je przed słońcem.

Niestety rośliny pozostawione w słońcu przestają rosnąć, więdną lub usychają. Jeżeli chodzi o ich kolor, intensywne barwy naturalnych kwiatów tracą swój odcień, liście żółkną lub brązowieją, płowieją, bledną i w rezultacie odpadają. W związku z tym rośliny nie wyglądają już tak efektownie, jak wyglądały na początku.

Inna sytuacja ma miejsce w przypadku sztucznych odpowiedników, które utrzymują swój połysk i kolor o wiele dłużej, dzięki czemu w domowych warunkach mogą być gustowną ozdobą pomieszczeń nawet przez kilka lat.

Czy sztuczne kwiaty płowieją?

W ostatnim czasie zainteresowanie sztucznymi roślinami wzrasta, głównie ze względu na to, że do utrzymania ich estetycznego wyglądu, nie są potrzebne specjalne i codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Poszukując sztucznych kwiatów, warto jednak kupować je w sprawdzonych miejscach, takich jak sklep z artykułami florystycznymi Kwiaty To Tu, w którym wszystkie rośliny powstają z solidnych tworzyw sztucznych zabezpieczonych lakierem, który dodatkowo chroni je przed intensywnymi promieniami słonecznymi, a tym samym płowieniem.

Jak dbać o sztuczne kwiaty, aby nie wyblakły?

Do utrzymania estetycznego wyglądu kwiatów i ich jaskrawych barw nie bez znaczenia pozostaje również pielęgnacja, która w porównaniu do naturalnych odpowiedników nie wymaga od nas aż tak dużych nakładów pracy.

Sztuczne kwiaty raz w miesiącu przede wszystkim powinniśmy przemyć, spryskać specjalnym nabłyszczaczem lub nałożyć na ich powierzchnię cienką warstwę oliwki pielęgnacyjnej. Dzięki takim zabiegom liście oraz pąki odzyskają swój pierwotny kolor i estetyczny połysk, a co za tym idzie, będą zdobić wnętrza jeszcze przez długi czas.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...