Na czym polega fotoodmładzanie?

fotoodmładzanie

Wielu osobom zależy na tym, by usunąć pierwsze zmiany związane ze starzeniem się skóry. Wówczas idealnie sprawdza się fotoodmładzanie, które pozwala na pozbycie się powierzchownych zmarszczek i ujędrnienie cery. Metoda ta bazuje na określonych mechanizmach wykorzystujących światło. Na czym dokładnie polega fotoodmładzanie? Kiedy warto zdecydować się na ten typ zabiegów?

Czym jest fotoodmładzanie? 

Fotoodmładzanie bazuje na świetle o niskiej gęstości energii. Pobudza ono komórki skóry do przebudowy. W ten sposób można stworzyć nowe włókna kolagenowe, widocznie wpływające na kondycję cery. Wszystko bazuje na wykorzystaniu specjalnego lasera o dużym bezpieczeństwie i niskim ryzyku powikłań. Głowica przesuwa się na specjalnym żelu, dzięki czemu zabieg jest w pełni komfortowy.

 Niektóre z efektów fotoodmładzania to:

  • zwężenie porów,
  • wygładzenie skóry,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • ujędrnienie skóry,
  • spłycenie zmarszczek,
  • pozbycie się plam starczych i zmian naczyniowych.

Do wykonania fotoodmładzania wykorzystuje się urządzenie wykorzystujące zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali mieści się w spektrum podczerwieni, światła widzialnego lub ultrafioletu w zależności od oczekiwanych efektów.

Nie wszystkie efekty są widoczne od razu. Często potrzebne jest co najmniej kilka dni, by pozbyć się różnych zmian na skórze. Z zabiegu fotoodmładzania skorzystasz m.in. w salonie urody Aspasja w Łodzi.

Fotoodmładzanie to bardzo krótki zabieg, który trwa zaledwie kilkanaście lub kilkadziesiąt minut w zależności od wybranego obszaru ciała. Jest to zatem opcja również dla osób zabieganych. Jeśli nie masz czasu na długie zabiegi odmładzające, to dobre rozwiązanie dla Ciebie. Bezpośrednio po fotoodmładzaniu może pojawić się zaczerwienienie skóry, jednak mija ono samoistnie bardzo szybko. Efekty zdecydowanie są tego warte.

Kiedy warto skorzystać z fotoodmładzania? 

Po zabiegu fotoodmładzania konieczne jest unikanie słońca, sauny i dużego wysiłku fizycznego przez jakiś czas. Jest to zalet opcja dla osób, którym nie przeszkadzają takie obostrzenia. Ważne jest również stosowanie filtrów UV oraz odstawienie kosmetyków z dużą zawartością alkoholu.

Fotoodmładzanie sprawdzi się świetnie, jeśli chcesz usunąć pierwsze oznaki starzenia. Warto jednak przeprowadzać zabieg regularnie. Najlepiej sprawdzi się seria kilku wizyt w salonie. W ten sposób można uzyskać widoczne efekty, które następnie należy podtrzymywać zabiegami wykonywanymi co kilka miesięcy.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...