Artykuły dla mam, ułatwiające opiekę nad dzieckiem

Mamy karmiące piersią

Każdej mamie zależy na bezpieczeństwie i swobodnym rozwoju dziecka. Często trudno jest zdecydować, jakie rzeczy są niezbędne do pielęgnacji i opieki nad dzieckiem, zwłaszcza jeśli dotyczy to pierwszego maluszka w rodzinie. W internecie i sklepach dla niemowląt roi się od przedmiotów, które mają praktyczne zastosowanie i ułatwiają opiekę nad dzieckiem, jakie artykuły warto mieć w wyprawce?

Na jakie artykuły dla mam warto się zdecydować?

Wybór artykułów dla mam sprawdzających się w opiece nad dziećmi uzależniony jest od wieku dziecka. Inne przedmioty sprawdzą się w opiece nad niemowlętami, a inne nad nieco starszymi dziećmi. Kluczem do wyboru odpowiednich przedmiotów jest baczna obserwacja dziecka, ponieważ wtedy łatwo jest zdecydować jakie rzeczy się przydadzą, a które zupełnie nie będą zdawały egzaminu. Nieco inna sytuacja jest jednak w przypadku komponowania wyprawki dla niemowlaka, w takim przypadku warto myśleć o przedmiotach, które będą praktyczne i wygodne dla mamy.

Przykładem takiego artykułu, z którego z pewnością ucieszy się każda mama, jest poduszka do karmienia piersią. Oczywiście to dobry gadżet dla kobiet, które decydują się i mogą w ten sposób karmić dziecko. Taka poduszka ułatwia znalezienie właściwej pozycji do karmienia, która umożliwi wygodne i bezpieczne ułożenie maluszka oraz odciąży kręgosłup mamy. Poduszki do karmienia mają regulowany, ergonomiczny kształt, dzięki czemu sprawdzają się dużo lepiej niż klasyczne jaśki.

Artykuły dla mam do karmienia

Niezależnie od wieku każde dziecko musi jeść, a sporą część dzieci trudno jest nakłonić do regularnego spożywania posiłków. Z pomocą przychodzą przeróżne artykuły dla mam, które ułatwią podawanie posiłków dzieciom. Od 6 miesiąca życia niemowlaka w każdym domu przyda się krzesełko do karmienia z wygodnym stolikiem. Krzesełka są wysokie, co zapewnia komfortowy dostęp do niego dla mamy najmłodszych dzieci, która nie musi się schylać, aby móc je nakarmić. Dodatkowo zawierają pasy bezpieczeństwa, dlatego nie trzeba też martwić się, że maluch może z nich wypaść.

To doskonały mebel do wprowadzania nowych produktów do diety dziecka, świetnie sprawdzi się również w przypadku metody BLW, ponieważ na stoliku wygodnie można rozłożyć kilka produktów spożywczych do wyboru. Krzesełko do karmienia można wyposażyć w matę, dostępną w sklepie z artykułami dla mam Nova Vivo, która powiększa przestrzeń stolika, a przy okazji chroni podłogę przed zabrudzeniem.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...