Wybór skarpetek dla dziecka. Dlaczego jakość ma znaczenie? 

Dziecięce skarpetki antypoślizgowe

Chociaż wydaje się, że skarpetki dziecięce nie stanowią „poważnego” zakupu, to tak naprawdę odgrywają dużą rolę w garderobie naszej pociechy. Nie chodzi tutaj jedynie o ciekawy, barwny wzór, ale też o właściwą jakość materiału, dzięki której skóra będzie mogła „oddychać”, a stopa się nie spoci. Z jakich innych powodów warto „przyjrzeć się” takiemu produktowi?

Wiele rodziców zna widok ściągniętych, rzuconych w kąt skarpetek – czasami zdarza się to tuż po ich założeniu na dziecięce stópki. Niektóre maluchy nie lubią bowiem dotyku materiału na wrażliwym podbiciu i wolą chodzić boso. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy trzeba wyjść na zewnątrz. Istnieją sposoby na zachęcenie pociechy do opisanego elementu ubioru – można np. wybierać te kolory i wzory skarpetek, które odpowiadają preferencjom i zainteresowaniom maluszka. Konieczne jest również zwrócenie szczególnej uwagi na jakość tkaniny.

Dlaczego warto postawić na „dobre” skarpetki dziecięce? 

W składzie materiału powinna dominować przede wszystkim bawełna, by zapewnić swobodny przepływ powietrza przez jego włókna. Co istotne, naturalny surowiec nie tylko ograniczy tutaj potliwość, ale wpłynie także na komfort noszenia skarpetek dziecięcychmiękka, przyjemna w dotyku tkanina sprawi, że maluch przestanie je ściągać. Mały dodatek tworzyw sztucznych, takich jak poliamid i elastan spowoduje z kolei, że „ubranko” będzie dobrze przylegać do ciała i nie zsunie się podczas zabawy. Maluch nie odczuje przy tym sztywności materiału.

Wytrzymałość dziecięcych skarpetek bywa wystawiana na liczne „próby”. Jak tłumaczy e-sklep IKOKO, wiele malców biega po mieszkaniu (a nierzadko też na zewnątrz) bez bucików, ścierając stopniowo podeszwę. Eksperymenty z jedzeniem oraz kolorowankami sprawiają również, że materiał jest stale narażony na trudne do usunięcia plamy. Jeśli jednak postawi się na wysoką jakość tkaniny, „ubranko” dłużej zachowa odporność na intensywne tarcie i pranie. Właściwe skarpetki mogą być także łatwiejsze do wyczyszczenia.

Ciepłe i antypoślizgowe skarpetki dziecięce 

Wysokogatunkowy materiał zapewnia odpowiednią ochronę dla małej stópki – zarówno zimą, jak i latem. Z jednej strony ma się gwarancję poprawnej cyrkulacji powietrza, a z drugiej ciepłe, niezmarznięte stopy. Aby jednak znaleźć model, który połączy w sobie te właściwości, należy zwrócić uwagę na skład tkaniny. Warto też przyjrzeć się skarpetkom antypoślizgowym, które zabezpieczą malca przed upadkiem podczas domowego „berka”. Dla dzieci dopiero uczących się chodzić przyda się z kolei „ABS” na paluszkach.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...