Najczęstsze powody wyjazdów Polaków do Anglii

Turystka w Anglii

Anglia jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków krajem, do którego emigrują. Ma bogatą historię, kulturę oraz piękne krajobrazy zarówno te naturalne, jak i miejskie. O Anglii uczymy się w szkole od małego, a język angielski jest najczęściej wykorzystywanym przez Polaków językiem obcym. Nic więc dziwnego, że tyle rodaków chce odwiedzić ten kraj.  Pobudki do wyjazdu bywają różne. Poznaj najczęstsze z nich. 

Emigracja do Anglii w celach zarobkowych

Niestety wielu Polaków nie może znaleźć w naszym kraju pracy. Czasami jest to kwestia małej ilości miejsc pracy w danym obszarze, a czasami dostępne stanowiska nie są zadowalające jeśli chodzi o zarobki. Dzięki temu, że wiele naszych rodaków dobrze włada językiem angielskim, mogą oni śmiało wejść na angielski rynek pracy. Nie da się ukryć, że standard życia w Wielkiej Brytanii różni się od tego w Polsce. To jeszcze bardziej zachęca ludzi do emigrowania tam w celach zarobkowych. Anglia daje lepsze perspektywy rozwoju zawodowego, więc wiele osób wyjeżdża na stałe. Międzynarodowa przeprowadzka w dzisiejszych czasach jest bardzo prosta. Wystarczy skorzystać z usług firmy transportowych takich jak Beska-Travel, które oferują przewóz rzeczy z Polski do Anglii.

Podróż do Anglii w celach turystycznych

Kolejnym częstym powodem, dla którego Polacy wyjeżdżają do Anglii, jest po prostu chęć poznawania świata. Anglia ma wiele pięknych zabytków oraz miejsc, które znamy jeszcze ze szkoły. Wiele osób marzy o tym, żeby zobaczyć je na własne oczy. Kraj ten nie jest położony daleko od naszego, a więc podróż nie jest bardzo odległa. Loty samolotem nie są drogie, a jeszcze ekonomiczniejszym wyborem jest podróż busem z Polski do Anglii. Odbywa się ona w systemie door-to-door, a spod drzwi swojego domu możesz szybko i komfortowo dotrzeć do hotelu lub innego miejsca zakwaterowania na wyjeździe.

Wyjazd do rodziny w Anglii 

Emigracja Polaków do Anglii nie jest czymś, co dopiero się zaczęło. Niektóre rodziny zamieszkują tam już od pokoleń. Często zdarza się tak, że część rodziny mieszka właśnie w Anglii, a część w Polsce. Dzięki temu, że obecnie podróż do Wielkiej Brytanii jest łatwa, szybka i stosunkowo tania, nasi rodacy chętnie odwiedzają tam swoje rodziny. Wiąże się to poniekąd z wcześniejszym powodem, czyli turystyką. Mając rodzinę w Anglii, nie musimy kupować hotelu, a zazwyczaj jest to najdroższy koszt całego wyjazdu. Gdy mamy zapewniony nocleg możemy sporo zaoszczędzić. Właśnie dlatego Polacy chętnie wyjeżdżają w odwiedziny do rodziny, a jednocześnie zwiedzają Anglię.  

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...