Rodzaje moskitier okiennych i drzwiowych

Moskitiera na drzwi balkonowe

Nie ma chyba nic bardziej denerwującego niż komar, który krąży nad uchem, gdy chcesz zasnąć. Na szczęście możesz tego uniknąć, montując w swoim domu moskitiery. Komary, muchy, pszczoły, osy, ćmy i wszelkie inne stworzenia już nigdy nie pojawią się w Twoim domu. Ze względu na różne wymiary i modele okien oraz drzwi tarasowych, istnieje kilka rodzajów moskitier. Poznaj je wszystkie i zdecyduj, który będzie dla Ciebie najlepszy!

Jakie są rodzaje moskitier okiennych?

Wśród moskitier okiennych możemy wyróżnić dwa typy, które różnią się od siebie sposobem montażu oraz funkcjonalnością. Pierwszy to moskitiery rolowane, które sprawdzą się także na drzwiach balkonowych. Mogą być zarówno, poziome, jak i pionowe. Są bardzo wygodne w użyciu dzięki mechanizmowi sprężynowemu. Jeśli chcesz mieć moskitiery rolowane, Zielona Góra jest siedzibą firmy Bow-Max, która  takie produkuje.

Natomiast drugi rodzaj to moskitiery ramkowe, które nakłada się na okno przy pomocy zaczepów. W żaden sposób nie ograniczają cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu możesz cieszyć się ciepłym, letnim powietrzem, bez obawy, że do Twojego domu wleci masa owadów.

 Moskitiera na drzwi balkonowe

Letnia pogoda sprzyja przesiadywaniu na balkonie. Jednak przy wchodzeniu możesz minąć się w drzwiach z owadem, który zostanie tam na dłużej. Dlatego oprócz moskitier okiennych, warto wyposażyć się w moskitiery balkonowe. Moskitiery drzwiowe mocowane są na futrynach we wnęce drzwiowej lub bezpośrednio na profilach okiennych. Są solidne i bardzo wygodne w użyciu. Dzięki nim możesz zostawić otwarte drzwi balkonowe bez obawy, że do środka wlecą komary, muchy, pszczoły lub inne owady.

Czy istnieją moskitiery na duże drzwi balkonowe?

Moskitiery drzwiowe (rozwierne) to świetne rozwiązanie w przypadku jednoskrzydłowych lub ewentualnie dwuskrzydłowych drzwi balkonowych. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego balkonu lub tarasu, do którego prowadzą drzwi przesuwne, takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Możesz natomiast zamontować moskitiery przesuwane, które są równie skuteczne. Ich szeroki wybór pozwala je dopasować do drzwi dowolnych rozmiarów. Nie ograniczają one widoczności ani nie zaburzają estetyki wnętrza i tarasu. Alternatywnym rozwiązaniem są moskitiery plisowane. W momencie, gdy chcesz wejść lub wyjść z tarasu, plisa chowa się w bocznej prowadnicy. Zajmują więc niewiele miejsca i pozwalają wykorzystać przestrzeń do maksimum. Sprawdzają się doskonale nawet przy bardzo dużych przeszklonych oknach.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...