O czym mówią gwiazdki hotelowe? 

Recepcja hotelowa

Planujesz wyjazd na weekend lub na wakacje i zaczynasz rozglądać się za dobrym hotelem? Obecnie wybór jest naprawdę szeroki. Na rynku działają hotele o różnej liczbie gwiazdek. Na co zwrócić uwagę? Lepiej wybrać nocleg w hotelu w dobrej lokalizacji, czy ten, który ma dużo gwiazdek? O czym dokładnie świadczy ich liczba? Kto i na jakich zasadach je przyznaje?

Co oznaczają gwiazdki hotelowe? 

W każdym kraju liczba gwiazdek hotelowych odpowiada różnym standardom. W Polsce znajdziesz hotele, które mają od 1 do 5 gwiazdek, przyznanych przez Marszałka Województwa na podstawie ściśle określonych przepisów. Pod uwagę brana jest estetyka całego hotelu, czynniki zapewniające wygodę oraz kwestie związane z bezpieczeństwem.

Hotel 1-gwiazdkowy i 2-gwiazdkowy nie obejmują dodatkowych usług wliczonych w cenę pobytu. W pokojach nie ma wydzielonych łazienek. Istnieje zazwyczaj jedna wspólna dla kilku gości.

O ile hotele 1-gwiazdkowe i 2-gwiazdkowe nie różnią się od siebie zbytnio standardem, to 3 gwiazdki świadczą już o wysokim poziomie obiektu. Funkcjonuje w nim restauracja i kawiarnia, działa Wi-Fi. Możesz tam skorzystać również z atrakcji typu wellness i SPA.

Hotele 4-gwiazdkowe to obiekty o bardzo wysokim standardzie i szerokim zakresie usług. Oferują gościom większe, klimatyzowane pokoje. W budynkach wyższych niż 2 piętra jest winda. W takim standardzie masz możliwość skorzystania z dobrze wyposażonego centrum konferencyjno-biznesowego.

Najwyższej klasy obiekty hotelarskie w Polsce to hotele 5-gwiazdkowe. Spełniają one wymagania najbardziej wymagających klientów. Zazwyczaj taki hotel jest w centrum, często blisko plaży. Dysponuje komfortowo urządzonymi apartamentami.

Pobyt nad morzem – jaki hotel wybrać? 

Szukając noclegu w Gdańsku, zwróć uwagę na Hotel Orle. Położony on jest na Wyspie Sobieszewskiej, w bliskiej odległości od plaży. Hotelowi przyznano 3 gwiazdki, więc w ofercie ma komfortowe apartamenty, restaurację oraz luksusowe SPA.

W hotelu o takim standardzie wśród podstawowych usług możesz zamówić też budzenie. Zlecisz przechowanie bagażu, pieniędzy oraz innych wartościowych przedmiotów. Na Twoje życzenie pokój może być codziennie sprzątany. W takim hotelu masz możliwość zakupu przez całą dobę ciepłych napojów, a room service czynny jest co najmniej 18 godzin.

Hotel 3-gwiazdkowy ma parking, więc nie musisz się martwić o stan Twojego auta. Wyposażenie pokoi jest na wysokim poziomie. Każdy apartament ma łazienkę z zestawami kosmetyków dla gości.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...