Jak dbać o jedwabną bieliznę?

Białe jedwabne szorty

Jedwab to bardzo szlachetna i luksusowa tkanina, która jest wykorzystywana do produkcji zmysłowej, komfortowej bielizny nocnej. Zapewnia przyjemny sen i komfort dla skóry. Jednak problemem, który może „spędzać sen z powiek”, jest jej pranie. Wiele kobiet obawia się, że dbanie o jedwabny komplet piżamowy lub halkę jest skomplikowane. Ale czy te obawy są uzasadnione?

Jedwab – delikatny i szlachetny materiał

Jedwab to naturalny materiał, który uznawany jest za bardzo drogi i luksusowy. Często jest wykorzystywany do produkcji wysokojakościowej bielizny, głównie nocnej.

Jest wiele korzyści, jakie możesz czerpać z jedwabnej bielizny nocnej. Przede wszystkim, w jedwabiu będziesz się czuła jak w „drugiej skórze”. Dosłownie, bo dotyk tego materiału przypomina delikatny powiew wiatru – niezbyt chłodnego, ale też niezbyt ciepłego.

Tę właściwość warto podkreślać, bo komfort termiczny to jeden z powodów, dla którego jedwab sprawdzi się w przypadku szlafroków, halek nocnych i piżam. Nie musisz obawiać się, że przez noc będziesz się nadmiernie pocić, jak ma to niekiedy miejsce w przypadku syntetycznego poliestru „udającego” jedwab.

Pranie jedwabiu – z zachowaniem szczególnej ostrożności

Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym, że jedwabiu nie trzeba prać tak często, jak na przykład bluzki z bawełny czy poliestru. Ponieważ zazwyczaj ciało mniej się poci w kontakcie z jedwabiem, to sama bielizna dłużej nadaje się do higienicznego użytku.

Jeśli jednak wiesz, że materiał trzeba już wyprać, pamiętaj, by pod żadnym pozorem nie wrzucać jedwabnej halki czy piżamy do pralki! Nawet specjalny program do delikatnych tkanin na nic się nie zda. Jedwab trzeba prać w bardzo niskiej temperaturze, o czym przypominają eksperci ze sklepu premium BILQUIS.

Najlepiej, jeśli woda będzie wręcz chłodna – w ten sposób uchronisz delikatne włókna. Pierz bieliznę ręcznie, na przykład w misce lub w wannie, stosując specjalny płyn do płukania jedwabiu (np. z dodatkiem lanoliny).

Jak suszyć jedwab?

Podobnie jak przy praniu, również podczas procesu suszenia, unikaj automatyzacji. Nie wrzucaj tkaniny jedwabnej do suszarki.

Po wypraniu ostrożnie wyciągnij materiał z wody, a następnie wyłóż mokrą bieliznę na rozłożony na podłodze puchaty ręcznik. Zroluj całość – w ten sposób odsączysz wstępnie nadmiar wody. Następnie delikatnie rozwieś materiał na suszarce, z dala od grzejników, i poczekaj na wyschnięcie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...