Na czym polega azjatycka pielęgnacja i jakie daje efekty?

Kobieta azjatka

Azjatycka pielęgnacja skóry stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Chętnie korzystają z niej kobiety na całym świecie. Jej filarami jest oczyszczanie, tonizowanie, ochrona przed promieniami słonecznymi oraz nawilżanie. Dlaczego są tak istotne? Czy warto wprowadzić do swoich codziennych rytuałów odrobinę azjatyckich nawyków? Sprawdź i spraw, aby Twoja skóra była piękniejsza.

Jaki wpływ na skórę ma azjatycka pielęgnacja?

Azjatycka pielęgnacja od dłuższego czasu cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jej stosowanie gwarantuje świetne efekty. Dzięki niej można uzyskać między innymi:

  • świetlistą i elastyczną skórę,
  • znacznie młodszy wygląd.

Zastanawiasz się, dlaczego ta metoda jest tak skuteczna? Wynika to z samego podejścia do troski o skórę twarzy. W Europie przyjęło się, że pierwsze działania rozpoczynają się w chwili pojawienia się niedoskonałości w postaci zmarszczek. Metoda azjatycka skupia się na przeciwdziałaniu sytuacjom, które mogłyby doprowadzić do powstania zmian naskórnych. Specjaliści z takich firm, jak Mizon Polska, zauważają, że profilaktyka jest znacznie łatwiejsza i efektywniejsza niż zwalczanie już powstałych niedoskonałości. Kluczem do sukcesu w azjatyckiej pielęgnacji jest także wieloetapowe działanie.

Azjatycka pielęgnacja krok po kroku

Podstawą w azjatyckiej pielęgnacji jest przestrzeganie kilku reguł. Pierwsza z nich to dwuetapowy demakijaż. Dokładne pozbycie się zanieczyszczeń to krok, którego nie wolno pomijać.  Pierwsze z działań to oczyszczanie z wykorzystaniem olejku myjącego, drugie polega na użyciu kosmetyków na bazie wody. Zwieńczeniem demakijażu jest masaż twarzy. Należy pamiętać o stosowaniu zasady wykonywania ruchów ku górze, aby przeciwdziałać grawitacji i pobudzić mikrokrążenie.

Peeling i tonizowanie to kolejny etap. Regularne złuszczanie naskórka wygładzi skórę oraz przywróci jej dawną sprężystość. Zabieg ten radzi sobie z przebarwieniami i wyrównuje koloryt. Warto stosować peeling enzymatyczny, oparty wyłącznie na naturalnych składnikach, który jest bezpieczny dla każdego rodzaju cery. Tonizowanie pozwala na przywrócenie skórze naturalnego pH. Jednocześnie regeneruje także naturalną barierę skóry.

Nawilżanie oraz ochrona przeciwsłoneczna stanowi ostatni etap związany z pielęgnacją azjatycką. Zabiegi rozpoczyna się od skóry wokół oczu, która wymaga specjalnego traktowania ze względu na wrażliwość. Ostatnim elementem jest nałożenie filtra przeciwsłonecznego.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...