Hotelowe strefy relaksu. Odprężenie dla ciała i ducha

Strefa relaxu w hotelu

Większość współczesnych hoteli nie ogranicza się już tylko do usług noclegowych. Standardy takich obiektów są coraz wyższe. Wiele hoteli dba o to, by ich goście oprócz dobrego snu i miłej obsługi mieli do dyspozycji także miejsca, w których będą mogli odprężyć się w czasie urlopu czy podróży służbowej. Pomagają one obniżyć poziom stresu, zregenerować siły oraz odzyskać spokój. Sprawdź, co można znaleźć w hotelowych strefach relaksu.

Czym są hotelowe strefy wellness?

Wellness oznacza po prostu stan dobrego samopoczucia. Hotelowe strefy wellness mają wprowadzić gości obiektu w doskonały nastrój. Udogodnienia, które znajdują się w takich punktach mają na celu zapewnić gościom harmonię w strefie fizycznej i psychicznej, a tym samym uwolnić ich od stresu oraz przemęczenia.

Na pewno trudno wyobrazić sobie hotelową strefę wellness bez sauny. Gorąca terapia ciała oraz duszy zapewnia szereg korzyści zarówno dla zdrowia, jak i urody. Dobroczynny wpływ na naszą psychikę ma w szczególności sauna fińska, która doskonale łagodzi wszelkie napięcia psychiczne.Alternatywą dla niej może być sauna infrared, czyli sauna na podczerwień, która jest bardzo pomocna przy wielu dolegliwościach. Mogą z niej korzystać nawet osoby z tendencją do pękających naczynek krwionośnych. Obie te sauny znaleźć można np. w Hotelu Platan w Gdańsku.

Często w hotelowych strefach wellness znaleźć można także inne udogodnienia, takie jak mini SPA, jacuzzi, masaże czy zabiegi pielęgnacyjne, których zadaniem jest wprowadzenie równowagi pomiędzy stanem ciała i ducha.

Seanse aromatyczne najlepszym sposobem na odprężenie

Niektóre hotelowe strefy relaksu wzbogacone są także o specjalne seanse aromatyczne w saunie przy świecach. Aromaterapia przy świecach jest doskonałym sposobem na maksymalne odprężenie oraz wyzwolenie od negatywnych emocji. Czasem zabiegi te wzbogacane są o przekąski czy też odżywcze napoje. 

Seanse aromatyczne działają nie tylko relaksacyjnie, ale też mają działanie prozdrowotne – wspierają koncentrację, łagodzą ból oraz ułatwiają zasypianie. Relaks w saunie przy świecach pomaga usunąć negatywne skutki stresu, ponieważ uwolnione zostaje zgromadzone w ciele napięcie.

Relaks a otoczenie obiektu hotelarskiego

Dla wielu osób wyjeżdżających na wypoczynek, istotne są nie tylko hotelowe strefy relaksu, ale także otoczenie hotelu. Na pewno odprężenie dla ciała i umysłu przyniosą obiekty, które nie są położone w ścisłym centrum miasta oraz zapewniają bliskie sąsiedztwo natury. Widok przyrody, który możemy podziwiać z hotelowych okien jest w stanie ukoić zmysły każdą porą roku.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...