Czy w zbiornikach na deszczówkę można przechowywać wodę pitną?

Zbiorniki na wodę pitną

Zastanawiasz się, w jaki sposób magazynować zapasy wody pitnej? Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są zbiorniki na wodę. Sprawdzą się one nie tylko w firmach, ale nawet w gospodarstwach domowych. Czym muszą się one charakteryzować? Czy trzymanie wody pitnej w zbiornikach na deszczówkę jest bezpieczne? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Zbiorniki na wodę pitną a zbiorniki na deszczówkę

Inwestycja w zbiorniki przeznaczone do przechowywania wody pitnej w ostatnim czasie cieszy się naprawdę sporą popularnością. Zastanawiasz się, czy nie jest to zwykły chwyt marketingowy producentów, a wodę pitną można przechowywać w jakichkolwiek zbiornikach, takich jak na przykład te na deszczówkę? Różnica między jednym a drugim produktem jest dość znacząca.

Aby woda była zdatna do picia, zbiorniki muszą mieć odpowiednie atesty, a ich konstrukcja przestrzegać rygorystyczne normy. Zbiorniki na deszczówkę często nie spełniają tych wytycznych i po prostu nie nadają się do przechowywania wody pitnej. Dlatego, jeśli szukasz bezpiecznego, dedykowanego zbiornika na wodę pitną koniecznie sprawdź ofertę firmy MiM Mariusz Mańkowski ze Szczecina.

Czym charakteryzują się zbiorniki na wodę pitną?

Jakie wymogi muszą spełniać zbiorniki na wodę pitną? Aby zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, przede wszystkim muszą mieć szczelne zamknięcie wyposażone w specjalny filtr. Zabezpieczy on wodę przed zanieczyszczeniami, które mogłyby dostać się do środka.

Zbiorniki na wodę pitną produkowane są z polietylenu. Gwarantuje to, że przechowywana w nich ciecz odporna jest na działanie kwasów, zasad i innych rozpuszczalników organicznych. Standardy higieniczne wymagają, aby do wyrobu takich produktów wykorzystywano tylko i wyłącznie certyfikowane materiały z atestem PZH (Państwowego Zakładu Higieny). Dzięki temu masz pewność, że wewnątrz zbiornika nie nagromadzą się żadne zanieczyszczenia, bakterie czy inne mikroorganizmy.

Podsumowując, zbiorniki na deszczówkę nie sprawdzą się do przechowywania wody pitnej. Mimo wszystko możesz je wykorzystać do gromadzeniu wody z deszczu, używając jej np. do podlewania roślin, co z pewnością wpłynie na Twoje rachunki.

Zastosowanie zbiorników na wodę pitną

Zbiorniki na wodę pitną wykorzystywane są w wielu branżach. Często widuje się je między innymi w biurowcach, fabrykach, szpitalach, sanatoriach i innych obiektach użyteczności publicznej. Dzięki nim pracownicy mają stały dostęp do wody pitnej, co jest wręcz wymagane. Bez problemu mogą być one jednak wykorzystywane również w domach rodzinnych.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (brak ocen)
Loading...